İşadamına 1 milyon TL'lik Paralel kumpas

Giriş Tarihi: 11.1.2015
İşadamına 1 milyon TL'lik Paralel kumpas

İşadamı , 3 yıl önce kiraladığı su firmasına el konulması üzerine açtığı davayı kazandı. Ancak Yargıtay kararı jet hızıyla bozdu

Trabzonlu işadamı , 10 yıllığına kiraladığı su firmasına, 'ya yakınlığıyla bilinen bir işadamı tarafından kumpasla el konulduğunu öne sürerek şikayetçi oldu. Yerel mahkeme tarafından haklı bulunan işadamı Abanoz, "Karşı taraf Yargıtay'a gitti. Yargıtay da 15 günde jet hızıyla karar alarak mahkemenin kararını bozdu" dedi. İşadamı Aydın Abanoz, Uzungöl'de faaliyet gösteren ve 5 yıldır kapalı olan bir su firmasını, 3 yıl önce sözleşme karşılığında 10 yıllığına kiraladı. Abanoz, yaklaşık 10 milyon liraya yakın borcu bulunan firmayı iflastan kurtardı, borçlarını ödenebilir, tesisi de çalışır hale getirdi. Bu ilerleyiş firmanın yönetim kurulu ortaklarından olan ve Paralel Yapı'ya yakın olduğu öne sürülen Karadeniz Genç İşadamları Derneği'nin Başkanı 'ın dikkatini çekti.

FETHULLAH GÜLEN ARTIK RESMEN ARANIYOR - TIKLAYIN

50 GÜN SONRA EL KOYDULAR

Geçtiğimiz haftalarda gözaltına alınan Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın serbest kalması için yapılan eylemlere de katılan Altıntaş, iddiaya göre olağanüstü toplantıyla yönetim kurulu değişikliği yaptırdı. Yeni yönetim, firmanın Abanoz'a yaptığı kiralamayı iptal etti, başka bir sözleşmeyle de 16 Ocak 2013'te Altıntaş'a ait şirkete kiraladı. Altıntaş, bu kiralamadan 50 gün sonra söz konusu tesise el koydu. Çaykara Cumhuriyet Savcılığı'na şikâyette bulunan Aydın Abanoz da kira sözleşmesini delil olarak sundu. Ancak Paralel Yapı'ya yakın olduğu öne sürülen savcı, "Kovuşturmaya gerek yok" kararı verdi. Bunun üzerine işadamı Abanoz, Trabzon 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı. Mahkeme, geçen yıl şubat ayında kiralama sözleşmesinin feshinin haksız ve hukuksuz olduğunu belirtti. Ahmet Yaşar Altıntaş da bu gelişme üzerine Yargıtay'a gitti. Dosya 21 Mayıs'ta Yargıtay 19. Hukuk Dairesi'ne ulaştı. Daire, jet hızıyla 15 günde yerel mahkemenin kararını bozdu.

ARINÇ: İHANET İÇİNDE OLANLARI AFFETMEYİZ - TIKLAYIN

'TEHDİT ETTİLER'
Yerel mahkemenin lehine verdiği kararı bozan Yargıtay'a, karar düzeltme talebinde bulunan işadamı Aydın Abanoz, mağduriyetini şöyle dile getirdi: "Bana kumpas kuranlar, 'Her yerde adamlarımız var. Güçlüyüz. Biz bu işi oralarda hallederiz' dediler. Beni 3 yıldır perişan ettiler. Yaklaşık 1 milyon lira zararım var. İflastan kurtardığım, borçlarını ödenebilir hale getirdiğim firmayı çeşitli kumpaslarla elimden aldılar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamına 1 milyon TL'lik Paralel kumpas
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN