Kanada'ya mı kaçacak?

Giriş Tarihi: 3.2.2015 09:59 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 16:14
Fethullah Gülen Kanada'ya mı kaçacak?

Türkiye'nin ABD'den iadesini istediği için Paralel Yapı'nın yer aradığı ortaya çıktı. Gülen'in, Ergenekon davasının kilit ismi Tuncay Güney gibi Kanada'ya kaçacağı ileri sürüldü.

Gülen'in gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için belgesel çeken yönetmen Serkan Koç, dünyaca ünlü gazeteci Wayne Madsen'in kendisine, Gülen'in Kanada hükümetiyle görüşüp kaçmak için hazırlık yaptığını söylediğini belirtti.

Gülen için 'Wanted' bülteni

Verdiği ifade ile Ergenekon soruşturmasının başlamasını sağlayan ve ardından Kanada'ya kaçarak haham olan Tuncay Güney, paralel yapının elebaşı 'e ilham kaynağı oldu.

Artık bilgiler ABD'de, Gülen için çember daralıyor

Türkiye ile suçluları iade anlaşması olmayan Kanada'ya kaçmak isteyen isteyen Fethullah Gülen'e yakın isimlerin Kanada hükümetiyle temas kurup izin istedikleri ve Toronto'da ikamet baktıkları ortaya çıktı.

2010 KPSS'sinden sonra ÜDS'de de kopya

2014'TE BAŞLADI

Akşam gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulunan Koç görüştüğü Amerikalı ünlü gazeteci Wayne Madsen'in kendisine Gülen'in Kanada hükümetiyle görüştüğünü ve Kanada'ya kaçmak için hazırlıklar yapıldığı söylediğini belirtti.

İşte Yönetmen Serkan Koç'un çarpıcı açıklamaları:

"Belgesel çekim ve gösterim çalışmalarında röportaj yaptığımız ve ABD'de çok tanınan bir gazeteci olan Wayne Madsen bize çarpıcı bir bilgi verdi. ABD'de daha önce Kafkasya'daki ve Kosova'daki ayrılıkçı hareketlerle, Gülen cemaatinin bağlantısını ortaya koyan ve dünyadaki İslami hareketleri inceleyen gazeteci olarak bilinen Madsen'in iddiasına göre geçtiğimiz yıl Gülen ile Kanada hükümeti arasında bir görüşme gerçekleşti. Gülen, Kanada'ya gitme planları yapıyor.

Eski imamlara 'nüfuz'lu görev

Madsen yaptığı araştırmada paralel yapının bazı önemli isimlerinin Kanada'ya giderek hükümetle temas kurduğunu ve Gülen'in ikamet edeceği bölgede hazırlıkların başladığını iletti."

ÇİFTLİK GPS'DE GÖRÜNMÜYOR

Yönetmen Serkan Koç, çekimler için Gülen'in malikânesinin önünde yaptığı çekimler öncesinde ve esnasında yaşadığı şaşırtıcı deneyimlerini ise şu şekilde anlatıyor:

"Ekibimle birlikte Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki Saylorsburg Kasabası'na gittiğimizde GPS'lerden ve elimizdeki tabletlerden her yeri bulduk ancak Gülen'in kaldığı koca bina GPS'lerde görülmüyordu sanki devlet bu alanı kapatıp bulunmasını istemiyor gibiydi.

Zaten malikanenin FBI tarafından korunduğu söyleniyor. Bir kasaba sakini bize yol gösterince ancak bulabildik malikaneyi.

Malikanenin girişinde ve gerisinde bulunan büyük girişte son derece yoğun güvenlik önlemleri bulunuyordu.

Filmimizin broşürünü tüm kasaba sakinlerine dağıttığımız gibi Gülen'in de posta kutusuna bıraktık. Bu esnada villadan büyük bir cip çıkarak bizi kasabanın çıkışına kadar takip etti."

KİMSE İZLEMEDİ


Paralel yapı 'Love Is a Verb' (Aşk Bir Eylemdir) adlı kendi belgesellerini önceki gün Gülen'in kasabasındaki sinema salonunda gösterime soktu.

Ancak Gülen için hazırlanan filme ilgi beklenenden daha az oldu.

7 ŞUBAT'TA VİZYONDA


Serkan Koç'un hazırladığı 'The Gulen belgeseli 7 Şubat tarihinde Pensilvanya'daki Saylorsburg Kasabası'nda gösterime girecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen Kanada'ya mı kaçacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN