Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Devlet böcekçileri bulur ve getirir'

İçişleri Bakanı Ala, Başbakanlık ofisine böcek koyan firari 5 için çalışması olduğunu belirtti. Ala "Türkiye'den bahsediyoruz. Onlar artık tespitlidir. Onlar bulunur, getirilir" dedi

Giriş Tarihi: 5.2.2015
'Devlet böcekçileri bulur ve getirir'
İçişleri Bakanı , Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu. Ala, AA Genel Müdürü Şenol Kazancı ile editörlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Ala'nın sözlerinden satırbaşları şöyle:

EN GİZLİ GÖRÜŞMELERİN YAPILDIĞI ODAYI DİNLEMİŞLER - TIKLAYIN

KARA PROPAGANDA İLKOKULA KADAR İNDİ - TIKLAYIN


:
(ndaki 5 paralel firariye ilişkin) Hem yurt dışına gittiklerine ve nerede olduklarına dair bilgimiz var hem de kırmızı bülten çalışması var. Biz Türkiye Cumhuriyeti'nden bahsediyoruz. Bir sorun ciddiyetle ele alındığı zaman çözüm kapasitesi Allah'ın izniyle birçok sorunun üstesinden gelmeye yeter. Hele hele milletin desteğini de almışsa bir yönetim, o birçok sorunu çözer. Onlar artık tespitlidir. Buralarda kararlar oluşturulur, ondan sonra da onlar bulunur, getirilir. Nereye kaçılacak ilanihaye. Sonuçta yeryüzü küresindeyiz.

DAVUTOĞLU'NDAN ÇOK SERT GÜLEN AÇIKLAMASI - TIKLAYIN

'PARALEL'İN MOSSAD'LA İŞBİRLİĞİNİ GÖRSÜNLER' - TIKLAYIN

:
İnanılmaz bir mekanizma var orada. Akıl almaz yetki verilmiş, 'suçlular varsa dinlensin' denmiş. Bütün milleti dinlemişler, içinden belki suçlu çıkar diye. Jandarmanın yaptığı dinleme hariç, 2012'de 506 bin 522, 2013'te 433 bin 887 dinleme kararı alınmış. 212'de 250 bin kişiyi dinlemişler. Bir kişi yaklaşık 20 kişiyle konuşsa 5 milyon insan eder. Hedef kitleler, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Anayasa Mahkemesi, kuvvet komutanlıkları, bakanlıklar, MİT, Dışişleri, sivil toplum örgütleri başkanları, çocukları, Diyanet İşleri Başkanlığı, işadamları, siyasi partiler il, ilçe teşkilatları, kamu bürokratları, valiler, savcılar, ileri gelen işadamları, gazeteciler... Yani akıl almaz bir durum. Bunlar hep depolanmış, kimine şantaj yapılmış, kimi tehdit edilmiş.

CİHAZ DANİMARKA'DAN:
Başbakanımızın odasına, bizim onlara devleti koruyun diye verdiğimiz ödenekle gidip Danimarka'dan bir yere yerleştirdiğiniz zaman -sonradan çıktı ki- orada gürültü bile olsa insan sesini seçip alan cihaz yerleştiriyorlar. Sadace Emniyet İstihbarat Dairesi'ne satılmış.

BİLANÇOSU:
Şu anki rakamlar itibariyle 3 bin 329 kişi emniyette soruşturuluyor. 510 kişi görevden uzaklaştırıldı. Bunlardan 251'i meslekten ihraç edildi. Şu anda meslekten çıkarılması için dosyası hazırlanmış ve gelmiş olan 776 kişi var. Bin 860 kişiye de suç duyurusunda bulunuldu.

EĞİTİMİ YEŞİL PASAPORTA YETERSİZ:
Yeşil pasaport için belli memuriyet derecesi gerekir. Gülen ilkokul mezunu. 1.5 sene okumuş, sonra dışarıdan vermiş ilkokulu. Memuriyetten istifa etmiş, işçilikten emekli olmuş ama, memuriyetten emekli olmuş gibi gözüküyor. Çünkü işçilikten emekli olunca zaten yeşil pasaport alamaz. Memuriyetten emekli olunca da üçüncü dereceye inebilmesi için belli bir eğitim seviyesinde olması lazım, o eğitim seviyesi de yok. Pasaporta ilişkin belgelerin, kurumda nüshası yok. Belgeler gerçeği yansıtmıyor.

MİDE BULANDIRICI:
(Soruların çalındığı KPSS sınavı) Şikayetlerin gittiği savcı da yargı da aynı yere mensup diyelim. Birlikte dosyayı kapatıyorlar. Bir devlette suç işlenmişse bunun mutlaka faili vardır. Kapatan da suçlu olur. Artık iş şirazesinden çıkmış, milyonlarca insanın girdiği sınavların soruları çalınıp verilmiş. Sürekli doğruluktan, dürüstlükten bahseden insanların kardeşleri, akrabaları yüzde 100 alıyor. Bütün soruları yapıyorlar. İkinci sınav yapılınca da o sınava girmiyorlar. Oradan aldıkları puanlarla da işe girmişler. Gerçekten mide bulandırıcı bir durumla karşı karşıyayız

'MOLOTOF TAŞIMAYACAKSA YÜRÜSÜN'
İçİşleri Bakanı Ala "İç Güvenlik Paketi" ile ilgili şunları söyledi:

HÜRRİYET'E YALANLAMA:
Muhalefetin sözcülerinin verdikleri "Sapana 2 yılmış, tabancaya 1 yıl" örnekleri yalan. Poşunun silah olduğu kanunda var. "Molotof ile silah aynı şey" diyoruz. Kanunda açıklıkla düzenlenmemiş. Yargıtay demiş ki "Molotof silahtır."

KILIÇDAROĞLU YÜRÜSÜN:
Anamuhalefet partisi Genel Başkanı, "Söz veriyorum o gençlerin en önünde ben olacağım" demiş. Molotof taşımayacaksa, elinde sapan, demir bilye olmayacaksa, yüzünü kapatmayacaksasa yürüsün. Biz de güvenliğini sağlayalım. Pakete yüzde 80 destek var. Birilerinin gösteri hakkından bahsedenler molotof gibi rezaletler olunca esnafın da yaşam hakkından bahsetmeli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Devlet böcekçileri bulur ve getirir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN