Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin ’’ yorumu

Eş Genel Başkanı , 'nin yönetimine el koymasını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 6.2.2015 12:06
HDP’nin ’Bank Asya’ yorumu
Eş Genel Başkanı , Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun () yönetimine el koymasıyla ilgili, "Ortada ciddi bir suç varsa, Gülen cemaati ile ilgili ellerinde belgeler varsa bunları hem kamuoyuyla hem de savcılarla paylaşmaları lazım" dedi.

BANK ASYA YÖNETİMİNE EL KONULMASI

"Bank Asya sürecini nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna ise Demirtaş, "Ortada ciddi bir suç varsa, Gülen cemaati ile ilgili ellerinde belgeler varsa bunları hem kamuoyuyla hem de savcılarla paylaşmaları lazım. Hükümet, cemaatle siyasi bir çatışma sürdürüyor. Bu açıkça aleni bir şekilde gerçekleşiyor. Kanunun ve hukukun arkasına sığınılarak yapılması doğru değil. Bütün toplum yargının siyasallaşması mağduriyetini yaşarken, mağdurlar arasında dayanışma olmaması ilginçtir. Burada cemaatin kendine şunu sorması lazım; ben sistemin bu hale gelmesinde ne kadar pay sahibiyim. Cemaatin kendine sorması, kamuoyuna da açıklama yapması gerekir" cevabını verdi.

CHP ve DSP GÖRÜŞMESİNE CEVAP

'nin solda birlik arayışla ilgili olarak Demirtaş, "İki sağa kaymış parti bir araya gelip nasıl solda birlik sağlayacaklar bilmiyorum. HDP olarak bütün sol hareketlerle toplumda karşılığı olan, bu konuda mücadele etmiş bütün güçlerle görüştük. İkinci tur görüşmeleri gelecek hafta yapıp, son kararımızı vereceğiz. Bizimle bu konuda ve DSP'nin görüşme talebi yok" diye konuştu.

Bir gazetecinin heyetinin görüşmelerden sonra açıklama yapmadığı sorusu üzerine Demirtaş, heyetin hükümet üyeleri ile görüştükten sonra açıklama yapacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP’nin ’Bank Asya’ yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN