Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve Ankara Valiliği'nden açıklama geldi!

ve Ankara'da yarın okullar mi? İstanbul ve Ankara Valiliği'nden açıklama geldi!

Giriş Tarihi: 10.2.2015 22:15 Güncelleme Tarihi: 11.2.2015 07:56
İstanbul ve Ankara Valiliği'nden açıklama geldi!
Valiliği'nden az önce "" açıklaması geldi. İstanbul'da yarın yani 11 Şubat Çarşamba günü okullar edildi.

İSTANBUL'DA YARIN OKULLAR TATİL EDİLDİ

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları yarın tatil etti.

İŞTE YARIN OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ DİĞER İLLER - TIKLAYIN

Valilikten yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde halen devam eden kar yağışının tahmin edildiği gibi özellikle Boğaz civarı ve Anadolu Yakası'nda etkili olarak geceden itibaren öğle saatlerine kadar devam edeceği, öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı değerlendirilmiştir.

Bu nedenle, Valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından, anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarsamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır."

ANKARA'DA OKULLARA KAR TATİLİ

Ankara'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda 11 Şubat Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildi. Ankara Valiliği'nce yapılan açıklamada, hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Ankara Valiliği'nde yapılan açıklama şöyle denildi: 'Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; İlimizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 11 Şubat 2015 Çarşamba günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul ve Ankara Valiliği'nden açıklama geldi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN