Direnmeye çağıracağına sandığa çağır be adam!..

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Direnmeye çağıracağına sandığa çağır be adam!..

CHP liderinin güvenlik paketine karşı direnme çağrısına tepki gösteren Davutoğlu: Kendine güveniyorsan 'Biz daha iyi yasa çıkaracağız, sandığa gidin bize oy verin' çağrısı yap

, partisinin dünkü grup toplantısında muhalefete ve ya yüklendi. Davutoğlu şu mesajları verdi:
KAOSA SÜRÜKLEMEK İSTİYORLAR: Üç muhalefet partisinin birlikte, arkalarındaki gerçek muhalefet olan paralel muhalefetin de Pensilvanya'da yapmak istediği şey Türkiye'yi bir kaos ortamına sürüklemek. İstiyorlar ki öyle bir kriz çıksın ki Türkiye'de iktidar değişimi mümkün olsun.

DAVUTOĞLU'NUN EŞİNİ DE DİNLEMİŞLER - TIKLAYIN

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ: Madem sen demokratik bir siyasi partinin genel başkanısın, halkı direnmeye çağıracağına sandığa çağırsana be adam. Kendine güveniyorsan halka 'burada bu yasalar yanlış çıkarılıyor, biz size daha iyi yasa çıkaracağız, bize oy verin. Sandığa gidin ben 5 ay sonra bu yasayı değiştireceğim' de. Sandıktan ümidi yok ki. İnsanları direnmeye çağırırsan bir, bu direnme talimatını Türkiye'den değil de Pensilvanya'dan alırsan iki, biz hesabını sorarız arkadaş.

ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFALAR PEŞ PEŞE GELDİ - TIKLAYIN

BAŞKANLIK SİSTEMİ: Türkiye'de sivil bir anayasa çerçevesinde başkanlık sistemi de dahil, millet iradesinin gerektirdiği her şeyi yaparız, uygularız ve milletimizin onayına götürürüz. Bizim güç kaynağımız ve geleceğimizin teminatı millettir.
KİMSE KRİZ BEKLENTİSİ İÇİNDE OLMASIN: Enflasyon yüzde 7.4'indi. İnşallah önümüzdeki aylarda enflasyon yüzde 6-5'lere doğru inecek. Kimse son dönemdeki kurdaki hareketlilik dolayısıyla Türkiye'de bir ekonomik kriz beklentisi içinde olmasın.

ERTELEME, GÜVENLİK PAKETİ'NDEN VAZGEÇİLDİĞİ ANLAMINA GELMİYOR

"Hiç kimse bu ertelemeyi zamana yayıldığı veya vazgeçildiği gibi anlamasın. Bu İç Güvenlik Paketi çıkacaktır. Ama bu bir hafta diğer partilere düşünme payı veriyoruz. Düşünsünler, muhasebelerini yapsınlar. Biz herkes ile her şeyi konuşmaya hazırız."
YÜKSEK YARGIDA SEÇİM: Yargının itibarını yeniden kazanması gerekiyor. Biz yargıya güvenimizi her zaman gösterdik. Hem HSYK seçimlerinde hem bugün Anayasa Mahkemesi seçimlerinde ve Yargıtay seçimlerinde yargı mensuplarımızın katılımıyla, vakar içinde gerçekten yargı mensuplarının olgunluğuna yakışır, yeni başkanlar seçildi.

EFKAN ALA'YI GÖREMEYİNCE TELEFON ETTİ

Davutoğlu grup toplantı salonunda yakın koruma müdürüne "Efkan Ala'yı görüyor musunuz" diye sordu. Koruma müdürü, kulak telsiziyle diğer korumaları uyardı ve sonrasında Başbakan Davutoğlu'na dönerek "olumsuz" yanıtını verdi. AK Parti grup başkan vekili Mustafa Elitaş cep telefonundan İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı arayarak Davutoğlu'nun Ala ile görüşmesini sağladı.

İşte Paralel Yapı'nın dünya imamları

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Direnmeye çağıracağına sandığa çağır be adam!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN