Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHRS hastane randevu indir

Giriş Tarihi: 12.2.2015 10:57
MHRS hastane randevu indir

MHRS hastane randevu sistemi ile kuyruk çilesi sona erdi. MHRS randevu işleminizi online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sistemin sağladıkları ise bu kadar ile sınırlı değil!

İnternet kullanımının artması ile birlikte artık birçok alanda internet uygulamaları da artış göstermektedir. İşte bu internet uygulamalarından birisi de MHRS Hastane randevu sistemidir. Oldukça basit bir uygulama olan MHRS hastane randevu sistemini kullanmak için ilk olarak sisteme kaydınızı yaptırmanız gereklidir. Daha sonraki aşamada ise, T.C. kimlik numaranızı, ad-soyadınızı, cinsiyetinizi, doğum yerinizi, doğum tarihinizi, baba adınızı, anne adınızı, cep telefonunuzu, sabit telefonunuzu ve e-posta adresinizi sisteme giriniz. Son olarak, onay işlemleri için e-posta adresinizi, parolanızı ve onay için yine parolanızı giriniz ve 'kaydet' seçeneğine tıklayınız.

MHRS HASTANE RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLA

MHRS hastane randevu almak için yukarıda verilmiş olan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada online hastane randevu alma sistemi olan MHRS uygulamasının sağ tarafında bulunan 'Randevu Al' seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfada istediğiniz şehirden, istediğiniz hastaneden ve istediğiniz doktordan randevu alabilirsiniz.

MHRS hastane randevusu alma sisteminin dışında başka bir randevu alma yöntemi de bulunmaktadır. Bu yöntem ise direkt olarak telefon aracılığı ile yapılan işlemdir.

Telefon aracılığı ile hızlı bir şekilde hastane randevusu aşmak için ALO 182 numaralı hattı arayınız. Burada size bir operatör bağlanacaktır. Operatör randevu işleminiz için size ilk olarak hangi hastaneden randevu almak istediğinizi sormaktadır. Bu soruyu yanıtladıktan sonra sırası ile, hangi bölümden, daha sonra hangi doktordan hastane randevusu almayı tercih ettiğinizi sormaktadır. Daha sonra operatör, sizin seçmiş olduğunuz doktorun müsait olduğu gün ve saati size bildirmektedir. Bu durumda size en uygun olan randevu saat ve gününüzü seçebilirsiniz. Bu aşamadan sonra, operatörün sizden istediği, kim için randevu alıyorsanız o kişinin T.C kimlik numarasıdır. Operatöre bu bilgiyi de verdikten sonra, hastane randevusu alınan kişinin adını ve soyadını operatöre teyit ettikten sonra, hastane randevu işleminizi tamamlamış olursunuz. Üstelik hastane randevu işleminizde daha sonra bir aksilik olması halinde, hastaneye kadar gitmenize gerek kalmadan, yine ALO 182 nolu hattı arayarak iptal ya da değiştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Görüldüğü üzere, hastane randevu işleminizi ister internet kullanarak isterseniz de telefon kullanarak, hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

ALO 182 hattıüzerinden hastane randevusu almak için yapılacak işlemler:

MHRS hastane randevusu alma sisteminin dışında telefondan ALO 182 numaralı hattı kullanarak da hastane randevusu almanız mümkündür. Burada operatörün sizi yönlendirmesi ile hastane randevunuzu alabilirsiniz. Operatörün yönelttiği sorular ise MHRS sisteminde girilen; hastane, doktor, muayene saati, T.C kimlik numarası, ad-soyad bilgileri ile aynı şekildedir.

HASTANE MHRS RANDEVUSU NASIL ALINIR?

İnternet Üzerinden;

(MHRS) Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır.

İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. Hastane randevu kısmına tıkladığınızda önünüze aşağıdaki gibi bir panel açılacak. MHRS randevu için TC numarınızı ve parolanızı girin.

MHRS HASTANE RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLA

Mobil Cihaz Kullanarak;

MHRS Mobil uygulaması IOS, Android, Windows ve Blackberry işletim sistemine sahip mobil cihazların uygulama marketlerinden indirilerek kullanılır.Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir.Hesap açıldıktan sonra T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarakrandevu alınır.

HASTANE RANDEVU TELEFONU

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır.Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir.Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

MHRS'ye nasıl kayıt olunur?

Yukardaki MHRS üye ol linkine tıkladığınızda karşınıza böyle bir alan çıkacak. TC kimlik numaranızı girmek zorunlu Ardından da aşağıdaki alanları dolduracaksınız. Bu işlemi yaptığınızda üyeliğin gerçekleşmiş olacak. Sonra ana sayfaya dönüp MHRS randevu al butonuna tıklayıp TC numaranızı ve parolanızı girerik randevunuzu alabilirsiniz.

MHRS RANDEVU İPTAL NASIL YAPILIR?


MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz.
MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.
http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi"kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki"İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

ALO 182 MHRS RANDEVU HATTI ÜCRETLİ Mİ?

ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182′ yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK' ya göre Türkiye' de sabit hatları aramak 01.04.2013 tarihinden itibarendakikası en fazla 43,89 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir.
İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

MHRS MOBİL UYGULAMASI İNDİR

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması hizmete girmiştir.
"MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (app store, play store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.innova.fta.mhrs&hl=tr
iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/mhrs-mobil/id589804718?mt=8
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS hastane randevu indir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN