Gülen neden bir numara?

Giriş Tarihi: 14.2.2015
Gülen neden bir numara?

'in tıpkı Tahşiye soruşturmasında olduğu gibi Sözde Selam örgütü soruşturmasında da herkul.org sitesi üzerinden, ilerde yapılması muhtemel soruşturmalar ve operasyonların ayrıntı ve talimatını verildiği tespit edildi.

Devlet büyüklerinin dinlenmesine yönelik telekulak dosyasında yapılan tespite göre, sözde Selam Tevhid şüphelilerinin de Tahşiye'de olduğu gibi Samanyolu TV'den hedef gösterildiği, 'ya yakın bir gazetede de köşe yazılarına konu olduğu tespit edildi.

Fethullah Gülen'in talimatıyla senaryoları belirlenen Şefkat Tepe dizisindeki, Karanlık Kurul'da sürekli olarak "muta" söyleminin geçtiği, Gülen'in konuşmalarında "muta" vurgusu yaptığı, yine Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı'nın yazılarında da sistematik olarak "muta nikâhı" konusunu işlediği anlaşıldı.

"Muta" eylemi, sözde örgüt soruşturmasında mağdurlara atfedilen suçlamalardan biriydi. Gülen'in yaptığı konuşmalarla örgüt üyelerine talimat verdiği ve bu delillerin Gülen'in örgütün lideri olduğunu ortaya koyduğu da dosyada kaydedildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen neden bir numara?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN