Sponsor ABD ve İsrail parayı aklayan Gülen

Fethullah Gülen'in tetikçisi ile Umut Oran'ın yazışmalarına göre, ABD ve İsrail'den seçim yardımı aldı

Giriş Tarihi: 20.2.2015
Sponsor ABD ve İsrail parayı aklayan Gülen
Fethullah Gülen'in ünün güdümüne girdiği ispatlanan 'nin İsrail ve ABD'den seçimler için 50 milyon dolar yardım aldığı iddiasına ilişkin belgeler ortaya çıktı. CHP'nin kirli para trafiğini, Paralel örgütün yönettiği anlaşıldı. CHP'nin ayrıca, Fethullah Gülen örgütü vasıtasıyla, İş Bankası'ndan da usulsüz yollarla para hortumladığı görüldü. Paranın bir bölümünün, Gülen örgütü adına faaliyet gösteren ve konuşmasından endişe edilen kişilere sus payı olarak aktarıldığı görüldü. Bunlar arasında, Gülen'in savcısı Savcı Zekeriya Öz ile casusluk suçundan tutuklanan TİB Başkanı İlhan Elieyioğlu da bulunuyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi, gündeme bomba gibi düşen iddialara ilişkin, tatmin edici bir açıklama yapamadı.İSRAİL'DEN 25, ABD'DEN 25
adıyla Fethullah Gülen örgütü adına tetikçilik yapan Emre Uslu ile CHP milletvekili Umut Oran arasındaki yazışmalar, kirli ilişkiler ağını gözler önüne serdi. Emre Uslu ile Umut Oran'ın Twitter üzerinden yaptıkları direkt mesaj yazışmalarına göre, ABD ve İsrail, CHP'ye 25'er milyon dolar para gönderdi. Para trafiği, Uslu ile Oran arasında 12 Ocak 2015'te geçen yazışmalara şu şekilde yansıdı:
Fuat Avni: Bu attığın banka bilgileri kimin?
Umut Oran: Türk Dil Kurumu Başkanı'nın. Yoksa İş Bankası'ndan para alamıyoruz.
Fuat Avni: İsmi ne?
Umut Oran: Mustafa Kaçalin.
Fuat Avni: Ne kadar atılacak?
Umut Oran: 3 milyon atacaksınız.
Fuat Avni: Tamam. Ben Kemal'i arayacağım. O hocayı arayacak.
Umut Oran: Tamam işte. Haberi var zaten hocanın.
Fuat Avni: Tamamdır gönderiyoruz birazdan.
Umut Oran: Tamam. Başkan diyor ki "Olmazsa biz yollayacağız." Hocaefendi ile yarın telefon görüşmesi yapmak istiyor.
Fuat Avni: Onu Kemal Bey'le görüşeceksiniz.
Umut Oran: Tamam. Kemal Bey diyor ki "İsrail'den ödeme aldıysanız bizim yurtdışı hesaplarına atsınlar."
Fuat Avni: Aklımızda, seçim harçlığı vereceğiz.
Umut Oran: Ne kadar?
Fuat Avni: Biz ABD'den 25, İsrail'den de 25…KILIÇDAROĞLU SUÇU MİT'E ATTI

CHP, paralel yapının önde gelen isimlerinden, eski polis Emre Uslu'nun kullandığı @fuatavni hesabı ile CHP'li Umut Oran ve Akif Hamzaçebi'nin internet yazışmalarıyla ilgili dört gün süren sessizliğini bozdu. Kılıçdaroğlu, Emre Uslu'nun dün Taraf gazetesindeki "MİT CHP'yi karıştırmak istiyor" ifadesinin benzeri bir açıklama yaptı, "Bu kadar deli saçması şeyler nasıl uydurulabiliyor?" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, CHP ve Paralel örgüt arasındaki kirli ilişkiler ağına yönelik belgeler için "Onların Milli İstihbarat Teşkilatı üzerinden oluşturulduğunu çok iyi biliyoruz. Hangi dairelerden kaç kişinin görevlendirildiğini de biliyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu "Efendim Türk Dil Kurumu üzerinden bize para aktarılıyormuş. Peki bu hükümet nerede? Niye bulmuyor bu paralarımızı, bize versin bari. Nerede bizim bu paralarımız. İsviçre bankalarında paralarımız varmış, yahu varsa bize haber versinler, hesap numarasını versinler gidip bir an önce alalım, gerçekten paraya ihtiyacımız var, seçimler de geliyor zaten. Hayatımda duyduğum en saçma şeyler. Bu kadar iğrenç iftiralarla ben ilk kez karşılaşmıyorum. Allah bizi kuru iftiradan saklasın" dedi. CHP sözcüsü Haluk Koç ise CHP ile @fuatavni'nin yazışmalarının "fabrikasyon" olduğunu savundu. Koç, "MİT içindeki bu ekip 4 kişiden oluşuyor. Bunların hepsi psikolojik harekât konusunda da uzmandırlar" diye konuştu.

BAYKAL: BU İŞLERLE MEŞGUL DEĞİLİM


Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ise CHP'nin paralel yapıyla işbirliği yaptığı yönündeki haberlerle ilgili "Maalesef kötü haber iyi haberi kovuyor. Bu siyasi hayatı olumsuz etkiliyor. Bizim önce dürüstlüğe ihtiyacımız var" yanıtını verdi. Baykal "O işlerle fazla meşgul değilim, ben halkın sağduyusuna inanıyorum" dedi. Baykal, Twitter, Facebook gibi hiçbir sosyal medya hesabının bulunmadığını, bu alanda yazılanlarla da çok fazla ilgilenmediğini bildirdi. Baykal, kendisiyle ilgili kaseti cemaatin yayımladığına ilişkin tartışmaların hatırlatılması üzerine "Çok konuştuk bunları. Ben ilk gün ne söylediysem aynı noktadayım" dedi.

AK PARTİ: ORTAKLIK İSPATLANDI

AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan: "İddialar hükümete bin bir türlü kumpas kuran paralel yapının CHP ile nasıl işbirliğine girdiğini gözler önüne seriyor. Biz bunların arasında ortaklık olduğunu düşünüyorduk oysa ortaklık değil ast-üst ilişkisi varmış. Para aktarılma iddiası siyasi partinin kapatılmasına neden olacak kadar ciddi bir iddia. Yetkili makamlar bu iddiaları soruşturacaktır. 90 yıllık bir partinin böyle kirli işlerin odağında bir yapıyla kurduğu ilişki utanç vericidir. Ayrıca Sayın Kılıçdaroğlu'nun böyle ciddi iddialar karşısında neden 4 gün suskun kaldığı da sorgulanmalıdır. Nedense Kılıçdaroğlu, Emre Uslu'nun bugün yazısını okuyunca konuşmayı akıl etmiş. Anlaşılan talimatları Twitter'dan aklı da köşe yazılarından alıyorlar."
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner: "CHP'ye para aktarıldı, +18'ler aktarıldı. CHP'ye ne aktarılmadı ki? CHP paralel yapının üssü haline dönüştürüldü. Tapelerde Fuat Avni'nin dediği gibi paralelin elindeki +18'lik kasetlerden dolayı paralel yapı CHP'yi teslim almış durumda. Fuat Avni'nin sözleri Baykal kasetinin kimin eseri olduğunu gösteriyor. Para aktarımı CHP'nin perişan halini gözler önüne seriyor. CHP'ye rahmet diliyorum."

ZEKERİYA ÖZ'E SUS PAYI 250 BİN

Fuat Avni ile CHP'li Umut Oran arasında geçen yazışmalardan, 17-25 Aralık darbe girişimlerinde kullanılan kişilere para ödendiği anlaşıldı. Savcı Zekeriya Öz ile TİB Başkanı İlhan Elieyioğlu'nu susturmak için para ödendiği, Emre Uslu (Fuat Avni) ile CHP'li Umut Oran'ın diyaloğuna şöyle yansıdı:
Umut Oran : Emre ne yaptınız?
Fuat Avni : Bi şey mi yapacaktık.
Umut Oran : Oğlum İş Bankası'ndan alınan paraları siz işlemiyor muydunuz?
Fuat Avni : Evet, ne oldu?
Umut Oran : Şöyle söyleyeyim. Benim Başkan, "Paraları yurtdışındaki atsınlar. Orada daha iyi işleniyor" diyor.
Fuat Avni : İyi, güzel de bunu Fethullah Hoca'ya söyleyeceksiniz. Ben çeksem çeksem 10 milyonunu çekebilirim. Diğerlerine yetkim yok.
Umut Oran : Hesap kimin üstüne kayıtlı.
Fuat Avni : Benim üstüme.

AT İSVİÇRE'DEKİ HESABA 5 MİLYON
Umut Oran :
"Tamam" diyor… 5 milyon dolar işimizi görür. İsviçre'deki banka hesabına yolla.
Fuat Avni : Zekeriya para aldı, "Soruşturma yedim" diye… 250 bin ona verdim. TİB'den İlhan'ı biliyorsun. Ona yaptığım masraf, 1.2 milyon. Konuşmasın diye.
Umut Oran : Eee. Parayı atmıyor musun? Ne diyeyim Kemal Bey'e.
Fuat Avni : Atıyorum da aynen şunu söyle: Bu kadar iş gördürüyor. Sonra gelip, "Yok paralar nereye gitti" diye sormasın.
Umut Oran : Tamam sen at İsviçre'deki hesaba 5 milyon. O bize bayağı yeter. Olmazsa İş Bankası'ndan sana takviye yaparım. Korkma sen.
Fuat Avni : Ben ne korkacağım. Siz Hoca'dan korkun. Hoca'nın bir bilgisayarcısı var. O internet ortamında gizli bir yerde saklıyor.
Umut Oran : Tamam. Bir şey mi dedik. Birlikteyiz işte. İktidar olunca yapacağız dediklerinizi…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sponsor ABD ve İsrail parayı aklayan Gülen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN