generalden 'ye 'kumpas' tepkisi...

Giriş Tarihi: 25.2.2015
Balyoz mağduru generalden CHP'ye 'kumpas' tepkisi...

Emekli Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, nı anlattığı kitapta, "'nin kumpasçılarla ilişkisini de anlayamıyorum" dedi.

Balyoz sanıklarından emekli Hava Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, nı ve yaşadığı sıkıntı dolu günleri bir kitapta topladı. "Milli Görüşten Silivri'ye" isimli kitapta, Balyoz kumpasını anlatan Nogaylaroğlu, "'nin ve bazı temsilcilerinin bu kadar olan bitenden sonra kumpasla ilgili tavırlarını anlamakta güçlük çekiyorum" diyerek de ana muhalefet partisine tepki gösterdi. İşte o kitaptan çarpıcı bazı bölümler... "Allah korkusu bilmez vicdansız yaratıklar öyle hin ki her türlü surete girebiliyorlar. Bir bakıyorsun camide yanın- da saf tutmuş, bir bakıyorsun rakı masasında en şen şakrak o grubun merkezinde, bir bakıyorsun Türk dünyası için kahramanlık destanlarının söyleyicisi... Bir bakıyorsun cüppe giymiş hâkim olmuş, savcı olmuş yine temiz yüzlü sevecen. Bir bakıyorsun polis olmuş kelepçeden kurdele, vurduğu yerden gül biter dersin ruhunu bedenini teslim edersin. Balyoz 2 ve 3'te tutuklananların büyük çoğunluğu NATO'da, ABD ve Avrupa'da görev almış askerlerdi. Deniz ve Hava Kuvvetleri'nde, NATO'da, Avrupa'da görev yapmış general, amiral ve subay bırakmadılar neredeyse. Askeriyenin 20 yıllık hafızasını sildiler... Kumpasçıların ordu içindeki işbirlikçileri; ne kadar kızdıkları, sevmedikleri adam varsa listelere doldurdular. Bazıları da işi iyice ileri götürdü. O yılın terfisini yapmakla kalmadılar 5-10 sene sonrasını da garantiye aldılar."HEDEF TAYYİP ERDOĞAN'DI"
Onlarca irili ufaklı girişim, operasyon planlandı ve yapıldı. Bunlardan 3 tanesi direkt olarak Erdoğan'ı hedef aldı. İlki Oslo görüşmelerinin sızdırılması sonrası savcılık tarafından MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrılması olayı. İkincisi Gezi olayının provoke edilerek kalabalıkların Başbakanlık çalışma ofisine yönlendirilmesi. Üçüncüsü de 17-25 Aralık operasyonları. Kumpas çetesinin hedefi ABD ve Avrupa'da Cumhurbaşkanı ve hükümet aleyhinde kamuoyu algısını olumsuza çevirmek. CHP ile flörtün arkasında da bu planlama vardır. Bu arada CHP'nin ve bazı temsilcilerinin bu kadar olan bitenden sonra kumpasla ilgili tavırlarını anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum ve üzülüyorum."

'BALYOZ YÜZÜNDEN BABAM CENAZESİNE ASKER İSTEMEDİ'
Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, kitabında babasıyla ilgili olarak da şu bölüme yer verdi: "Babam vasiyetinde 'Cenazeme cami bombalayan asker istemiyorum' dedi. Benim rahmetli babamı bu kahpe haberler yüzünden, askere küs ve kırgın bir şekilde uğurladık. Bu utanmazlarsa 'Tümgeneralin babası öldü, cenazesine hiçbir asker katılmadı' diye haber yaptılar. Bre utanmazlar, bu kadar alçaklık olur mu?..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balyoz mağduru generalden CHP'ye 'kumpas' tepkisi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN