Türkiye'nin en iyi haber sitesi

örgüt i’ne el attı

i’nin dışında bir oluşum içerisinde olan gerçek ismi Sezai olduğu halde kendisini Muhammed Keskin olarak tanıtan şahsın öncülüğündeki bu kez “Şah Fırat Operasyonu” üzerinden Türkiye ordusunu ve iktidarı eleştirdi. Yaptığı her provakatif haber örgüt medyası tarafından günlerce manşetlere taşınan Muhammet Keskin’in zorbalıkla ve korku salarak İsmailağa cemaati üzerinde etkili olduğu iddia ediliyor. Ulaştığımız İsmailağa Camiası yetkilileri ise daha önceki yaptıkları açıklamaları tekrar ederek Marifet Derneği ve Muhammed Keskin ile hiçbir ilgilerinin olmadığının altını çizdi.

Giriş Tarihi: 25.2.2015 09:57 Güncelleme Tarihi: 25.2.2015 13:42
Paralel örgüt İsmailağa Cemaati’ne el attı
Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinden sonra hükümeti hedef alan yayınlar yapan şimdi de "Şah Fırat Operasyonu" sonrası adeta devlete meydan okudu. Türkiye kamuoyunun, yapının medya organlarına malzeme olmasıyla tanıdığı Muhammed Keskin'in başkanlığını yaptığı Marifet Derneği'nin yayın organı Marifet Dergisi'nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan yazıda "Bayrakların inmesine alışmıştık. Şimdi de toprak vermeye alışıyoruz" denildi. Dergi, Yemen ve Libya'nın Şiilerin eline geçmesi ile buradaki vatandaşlarımızın tahliye edilmesini eleştirme komedisine de imza attı.

İŞTE PARALEL YAPI'NIN DÜNYA İMAMLARI - TIKLAYIN

İŞTE PARALEL YAPI'NIN YASADIŞI DİNLEME BELGELERİ - TIKLAYIN

CEMAAT MEDYASI MANŞETE TAŞIDI

Suriye topraklarında bulunan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun IŞİD ile yabancı istihbarat örgütlerinin hedefinde olmasından dolayı tahliye edilmesine karşı çıkan CHP ve Gülen grubunun yanında yer alan Marifet'in bu açıklaması paralel medyanın da öncelikli gündemi oldu. Gülen grubunun yayın organı" Samanyolu Haber", açıklamayı, Muhammed Keskin'in Mahmud Efendi ile çekilmiş fotoğrafı ile yayınlayarak, operasyonu i'nin eleştirdiği algısı oluşturmaya çalıştı. Paralel yapının paravan sitesi "Aktif Haber" de benzer bir fotoğraf ile yayın yaparken, Bugün gazetesinin internet sitesi ise açıklamayı Cübbeli Ahmet'in fotoğrafı ile servis etti.

ALGI OPERASYONU

İsmailağa Cemaati'nin dışında bir oluşum içinde olan Muhammed Keskin öncülüğünde yayınlanan Marifet Dergisi, son sayılarında Hükümeti hedef alan yazılarıyla dikkat çekti. 'Yeni Türkiye' kavramı üzerinden iktidarı hedef alan Marifet, son olarak da Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ehlisünnet inancını ortadan kaldırdığını iddia eden bir yazı yayınladı.

17 ARALIK SONRASI TAVIR DEĞİŞTİRDİLER

Dergideki hükümeti hedef alan yazıların kamuoyuna duyurulması vazifesini ise Gülen grubu medyası üstleniyor. Daha önce İsmailağa Cemaati, Mahmud Efendi ve Cübbeli Ahmet'e karşı yayın politikaları ile bilen Gülen grubuna bağlı gazete ve internet siteleri, 17 Aralık darbe girişiminden sonra ise tavır değiştirip Muhammed Keskin'i manşetlerinden indirmemeye başladı.

Muhammed Keskin öncülüğünde yayınlanan Marifet Dergisi, daha önceki sayılarında da Hükümeti hedef almıştı. Dergi'nin her fırsatta yaptığı eleştiriler Paralel yapı medyası tarafından süslenerek, algı operasyonu ile sunuluyor.

Kaynak: Yenişafak

Terörist Gülen'e 2. yakalama emri

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel örgüt İsmailağa Cemaati’ne el attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN