Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önemli olan uygulamadır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'ya yönelik 'silahları bırak' çağrısını değerlendirdi: Çağrılar güzeldir ama asıl olan uygulamadır

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Önemli olan uygulamadır
Cumhurbaşkanı , kapsamında 'ya çağrısı yapılmasıyla ilgili, "Tabii çağrılar güzeldir, ama asıl olan uygulamadır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda gündeme ilişkin gelişmeleri değerlendirdi:
Silahların bırakılması çağrısı bizler için çok çok önemli bir beklentiydi. Bu demokratik açılım süreciyle başlayan bir çağrıdır. Şimdi de çözüm süreciyle devam eden ve bunu artık noktalayalım diye hasretle beklediğimiz bir çağrıdır.



Tabii çağrılar güzeldir, ama asıl olan uygulamadır. Acaba bu uygulama, şu seçim öncesinde veya seçimlerde araziye ne kadar yansıyacaktır? Bundan önce mart seçimlerinde maalesef yansımadı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yansımadı. Aynı şekilde devam etti. Temennim odur ki yapılan açıklamaların arkasında durulur ve bununla ilgili adımlar atılır.

DEVLET SİLAH BIRAKMAZ

Burada bir şeyi daha söylemem lazım. Burada silahı bırakması gereken bölücü terör örgütünün mensuplarıdır. Eğer güvenlik güçlerimizin silahı bırakması bekleniyorsa bu ham hayaldir, böyle saçmalık olmaz. Kolay kolay ne güvenlik ne diğer birimler, eğer bir teröre teşebbüs yoksa silaha tevessül etmez. Onun da meraklısı değildir. Nerede kullanılacağını bilir.



İKİ MAYMUN OYNANIYOR
HDP'de adeta ikili görüntü söz konusu. Bugün Yalçın Bey ile birlikte açıklama yapanların yaptığı konuşmalar farklı, eş başkanının açıklaması farklı. İmralı'ya gidenlerin yaptığı açıklama farklı, eş başkanın yaptığı açıklama farklı. Burada iki maymun oynanıyor. Böyle bir şey olmaz. Demek bunların oturmuş bir ilkesi yok. Kendilerini çek etmeleri gerekir. Hükümetin Başbakan Yardımcısı olarak yaptığı açıklama ortadadır. Bu açıklama da bugünün açıklaması değildir.
ARKADAŞINA GÖNDER
Önemli olan uygulamadır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN