Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Silahsız bir seçim kimin barış istediğini gösterir

’nde herkese düşen görevler olduğunu belirten Erdoğan, “Sürecin dışında değilim. Hükümet garantör durumda. Seçimlerde kimin nerede durduğunu göreceğiz. Temennimiz silahların olmadığı bir seçim” dedi.

Giriş Tarihi: 3.3.2015 02:07 Güncelleme Tarihi: 3.3.2015 05:08
Erdoğan: Silahsız bir seçim kimin barış istediğini gösterir
Cumhurbaşkanı , yolunda uçakta kendisini takip eden gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasının merkezine Hükümet ve HDP temsilcilerinin Dolmabahçe'de yaptığı tarihi barış açıklamasını alan Erdoğan şu mesajları verdi.İMRALI SİLAH İSTEMİYOR

Dolmabahçe'de yapılan açıklama ile 'ın söylediklerinin birbiriyle çeliştiğini belirten Erdoğan, "Görünen o ki ile arasında ciddi bir kopukluk var. Parti içinde de bir bölünmenin olduğu ortaya çıkıyor. İmralı'ya gidip gelenlerin yaptığı açıklamalara baktığımız zaman, İmralı silahların bırakılmasını istiyor. Fakat partinin başındaki zatın yaklaşımı çok daha farklı, o adeta 'hükümetin uygulamasına bakacağız' diyor. Nesine bakacaksınız? Hükümet zaten nin adeta garantörü" dedi. Erdoğan şöyle devam etti: "Demokratik Açılım'la başladı, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi ile devam etti, Çözüm Süreci ile de yürüyor, netice almaya dönük adımlar var. Bu açıklama Kandil'i de HDP'yi de bağlıyor. İmralı kendi üstüne düşen görevi yapmış oluyor. Bu seçimlerde kimin nerede durduğunu görme imkanımız açık şekilde olacak. Temenimiz de silahların olmadığı birlik beraberlik içinde seçimlerin yaşanmasıdır."

AB'DEN SİLAH BIRAKMAYA TAM DESTEK - TIKLAYIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Silahsız bir seçim kimin barış istediğini gösterir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN