Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu hastalıklı yapıyla mücadelemiz sürecek'

" devletin bütün kurumlarına sızmaya, sızamadıklarını da çökertmeye çalıştı" diyen Erdoğan: Ülkemizi bu hastalıklı yapıdan tamamen temizleyene kadar mücadelemiz sürecek

Giriş Tarihi: 17.3.2015
'Bu hastalıklı yapıyla mücadelemiz sürecek'
Cumhurbaşkanı dün Başbakan 'yla birlikte Radar ve Elektronik Harp Teknolojileri Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

41 KERE MAŞALLAH:
Aselsan başarılarıyla iftihar kaynağımız olmaya devam ediyor. Yeniden yapılanan Aselsan'ın 2023 hedefleri doğrultusunda daha işlevsel bir hale kavuştuğunu düşünüyor, bu yıl 40. yılını kutlayan Aselsan'a 41 kere maşallah diyorum.YÜZDE 100 YABANCIYA GÖNLÜM RAZI DEĞİL:
Türkiye'nin savunma sanayisinde bağımlılığı göreve geldiğimizde yüzde 80 civarındaydı. Türkiye artık 1930'lardan 2000'lere kadar yaptığı yanlışları tekrarlamayacak. Benim gönlüm tasarımından üretimine kadar hiçbir aşamasında yer almadığımız bir ürünün alınıp kullanılmasına razı değil. Çünkü bunlar bizim stratejik meselemiz.DOSTUZ AMA VERMİYOR:
Yüzde 100 imalatı kendimiz yapamadığımızda, o ihtiyacımızı karşılayamadığımızda bize dirseklerini çevirdiklerinde duman oluruz. Şu an bize yapıyorlar ya... Adını vermeyeceğim. Güya NATO'da müttefiklerimiz. Niye? Çünkü gelişmemizi istemiyorlar. Dünyanın en ileri uçağı bile bize teklif edilse, mutlaka onun tasarımında yer almalıyız.HASTALIKLI YAPIYI TEMİZLEYECEĞİZ:
Eskiden darbe ve muhtıralarla engellemeye çalışırlardı. Şimdi de Gezi olaylarıyla Türkiye'yi geriletmeye çalışıyorlar. Netice alamayınca 17-25 Aralık'la denediler. O çete devletin bütün kurumlarına sızmaya, sızamayınca da çökertmeye çalıştı. Türkiye bir kez daha küçük bir azınlığın tahakkümü ile karşı karşıya kaldı. Hamdolsun buna izin vermedik. Ülkemizi hastalıklı yapıdan tamamen temizleyene kadar da mücadelemiz devam edecek.KARDEŞLERİMİZ İÇİN GÜÇLÜ OLACAĞIZ:
Biz çevremizi saran tüm bu sıkıntılar içinde ekonomik sosyal ve elbette savunma alanında güven içine almak zorundayız, yoksa diğer kardeşlerimize de yardım edemeyiz.DÜN HALEPÇE BUGÜN HALEP:
Bugün Suriye'de yaşananların sebeplerinden biri de Türkiye'nin gücünü kırma, konumunu kırma çabalarıdır. Irak'ta Saddam'ın yaptığı Halepçe katliamının yıldönümü. Türkiye etrafındaki yangına rağmen sükûnetin merkezi olmuştur. İnsanlık dün Halepçe'ye sessiz kalmıştı. Bugün de Halep'e sessiz. Halepçe katliamından kaçan 500 bin Kürt kardeşimize nasıl kucak açtıysak, Suriye'de katliamdan kaçanlara da öyle kucak açtık. Siyasi ve ekonomik gücümüzü ekonomik gücümüzle tahkim ettiğimizde güçlüyüz. YETMEZ: Hükümetimiz ve ben sonuna kadar sizlerin yanındayız. Tebrik ediyorum ama yetmez. Bizim Aselsan çapında pek çok kuruluşa ihtiyacımız var, özel sektörümüzün çok daha gayretli olmasının gereğini savunuyoruz. Biz, uçak üretmek için kurduğumuz fabrikada masa üretme utancını bir daha yaşamak istemiyoruz.DAVUTOĞLU: CAYDIRICI GÜCÜMÜZÜ ARTIRIYORUZ
Törende konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu da "Caydırıcı gücümüzü artırmaya devam edeceğiz" diyerek şöyle devam etti: "Çevremizde en az 7 ülkede kırılmalar, bölünmeler, parçalanmalar yaşarken, bir taraftan siyasi olarak milli birliğimiz ve bütünlüğümüzü sağlayacak tedbirler alacağız, demokrasi odaklı olarak milli meşruiyet çizgisini muhafaza edeceğiz. Diğer taraftan demokrasiden kaynaklanan ince gücümüzü, Silahlı Kuvvetlerimizin kapasitesinden kaynaklanan sert ve kararlı güçle bütünleştirip çevremizdeki ateş çemberi içinde yükselen küresel bir güç olma idealini gerçekleştireceğiz. Teknolojik altyapınız varsa caydırıcı gücünüz var, bağımsızlığımız teminat altındadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu hastalıklı yapıyla mücadelemiz sürecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN