ciler yalanını savunan senatörleri böyle savundu

Türkiye aleyhine lobi yapan yapının 1915 yılı iddialarına ilişkin Temsilciler Meclisi’ne karar tasarısı sunan senatörleri de finanse ettiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 21.3.2015 08:55 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 09:20
Paralelciler Ermeni yalanını savunan senatörleri böyle savundu
başta olmak üzere Batı ülkelerinde topladığı himmet paraları ile Türkiye aleyhinde lobi çalışması yapan yapının son himmeti tezlerine oldu. 18 Mart'ta Cumhuriyetçi Parti Illinois milletvekili Robert Dold ve California milletvekili David Paladao ile Demokrat Parti New Jersey milletvekili Frank Pallone ve California milletvekili Adam Schiff tarafından Temsilciler Meclisi'ne ABD Başkanı Obama'nın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanıması için tasarı sunuldu.

6 VEKİLE PARALEL DESTEK

Temsilciler Meclis'ine sunulan tasarıda imzası bulunan John Conyers, Joseph Kennedy, Loretta Sanchez, Linda Sanchez, Daniel Lipinski ve Scott Garrett paralel yapı tarafından finanse edildiği tespit edildi. Paralel yapı, bu milletvekillerini ABD'de kendine yakın hizmet veren kuruluşlarda çalışanlar aracılığı ile finanse ettiği öğrenildi.

CEMAATİN TEKSAS VALİSİ GİBİ

Paralel yapı ABD'de en güçlü olduğu Teksas'ta iki ay önce valilik görevi sona eren Rick Perry'e en büyük bağışı yaptığı ortaya çıktı. 2012 yılında Cumhuriyetçilerden Başbakan adayı olmak isteyen Perry, rakipleri ile girdiği yarışta en çok Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. 16 Ocak 2012'de Türkiye'nin İslamcı teröristler tarafından yönetildiğini ileri süren Rick Perry'ye o tarihten sonra paralel yardım aktı.

HAKARETTE HİMMET YAĞMURU

Paralel yapı, Teksas'ın küfürbaz valisini 12 Temmuz 2012 tarihinden sonra himmet yağmuruna tuttu. İşte Rick Perry'ye bağış yapan paralel yapının ABD'deki kurumları: İnterfaith Dialogue 500, Turkish American Society Of Michi 1450, Peace Islands Institute 1500, Oten Michelle Pacifica Institute 1500, Harmony School 2 bin dolar, Harmony Public Schools 2 bin 500 dolar, Harmony Science Akademi 10 bin dolar, Science Akademi 2 bin 500 dolar, Cosmos Fountation 3 bin dolar, Harmony School of Science 20 bin dolar, 4 bin dolar Harmony Public Schools, AZ-EZ Janitorial 10 bin dolar, Target Design LLC 20 bin 500 dolar, AZ-EZ Janitorial 12 bin dolar, Yaradanakul Makrocosm 8 bin dolar.

İMZACI SENATÖRLERE PARALEL DESTEK

ABD'li 74 senatörün imzaladığı "Türkiye'de basın özgürlüğü yok" içerikli mektuba imza atan senatörlere paralel yapının yüklü miktarda bağış yaptığı belirlendi. Paralel yapının ABD'deki lobi faaliyetlerinde kullandığı Raindrop Turkish House da 74 senatör arasında yer alan Roger Wicker'in bağışçıları arasında yer alıyor. Ayrıca mektupta, Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Robert Menendez de bulunuyor. Menendez, ABD'nin geçen yıl sözde Ermeni soykırımını tanımaya yönelik yasa tasarısını hazırlayan New Jersey Senatörü. 2011-2012 yılları arasında Gülen'e bağlı 2 okulla bir hukuk ve bilgisayar şirketinden Menendez'e bağış yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralelciler Ermeni yalanını savunan senatörleri böyle savundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN