Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Bize giydiğimiz gömlek dar geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'da kendisini karşılayan gurbetçilere hitap etti.

Giriş Tarihi: 31.3.2015 01:22 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 05:26
Erdoğan: Bize giydiğimiz gömlek dar geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Artık Türkiye bir değişimin, dönüşümün içerisinde. Şu anda bize giydiğimiz gömlek dar geliyor. Bu vücut artık bu gömleğe tahammül edemiyor. Bize bundan sonra yakışacak gömlek, yeni bir idari yapılanmadır, bu da başkanlık sistemidir" dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, üç Avrupa Birliği üyesini kapsayan ziyaretlerinin ikinci durağı 'nın başkenti Bratislava'da konaklayacağı otelde, başta Slovakya ve Avusturya'da yaşayanlar olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen Türk vatandaşlarının yoğun sevgi gösterisiyle karşılandı.

Otelin önünde hazırlanan platformdan gurbetçilere hitap eden Erdoğan, Slovenya, Slovakya ve Romanya'yı kapsayan 3 günlük seyahatte bulunduğunu anımsatarak, bugün Slovenya'da verimli görüşmeler yaptıklarını, yarın Slovakya'da, ertesi gün de Romanya'da mevkidaşları, başbakanlar, ulusal meclis başkanları ve işadamlarıyla görüşeceğini bildirdi.

Erdoğan, gelecek günlerde, Avrupa'da yaşayan gurbetçilerle de açık hava ya da salon toplantılarıyla bir araya geleceğini anlatarak, "Tabi, bir sürecin içindeyiz. Ve bu sürecin ne olduğunu anlıyorsunuz, bunu çok iyi biliyorsunuz. Biliyorum ki artık Türkiye bir değişimin, dönüşümün içerisinde. Şu anda bize giydiğimiz gömlek dar geliyor. Bu vücut artık bu gömleğe tahammül edemiyor. Bize bundan sonra yakışacak gömlek, yeni bir idari yapılanmadır, bu da dir" diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, başkanlık sistemine ilişkin yaptığı hazırlıkları geçen günlerde bir televizyon programında açıkladığını, hükümetin de bu konuya yönelik adımları attığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ama burada bir şey var. İki başlık, bir ya 400... Onunla parlamentoda bu işi çözmek. Bir ikincisi, halka gitmek. Bunu hazırlamak için de tabi durmak yok, bunu halletmemiz lazım. Çok koşacağız, çok çalışacağız" değerlendirmesinde bulundu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Bize giydiğimiz gömlek dar geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN