Terörü ve teröristleri eleştiremedi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 23:46 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 00:18
Terörü ve teröristleri eleştiremedi
Bugün DHKP-C örgütüne mensup teröristlerce Çağlayan Adliyesi'ne yapılan saldırıda rehin alınan Savcı Mehmet Kiraz kaldırıldığı hastanede şehit olmasıyla sonuçlanan elim olay için Çağlayan Adliyesi'nde Savcı Mehmet Kiraz'ın rehin alınması olayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu terör ve teröristler yerine hükümeti ve Milli İstihbarat Teşkilatını eleştirdi.

"Savcının göz göre göre rehine alınmasını izleyen hükümet ve istihbarata sormak istiyorum; Bayrak, flama, silah, plastik kelepçe gibi eylem araçları ile adliyeye nasıl girildi" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun DHKP-C örgütü ve rehin alan teröristler hakkında bir eleştiri yapmaması dikkat çekti.

Gün içinde uzun süren elektrik kesintisinin olayla bağlantısını sorgulayan Kılıçdaroğlu, Hükümetin elektrik şebekelerine olası terör saldırısı vurgusunu çarpıtarak "Yoksa elektrik bu iş için kasıtlı mı kesilmiştir? Adliye'nin var olan jeneratörü devredeyse, bu malzemelerin içeri sokulmasında kimler yardım etmiştir? Hükümetin kesinti sonrası "Terör saldırısı olabilir" açıklaması, rehin alma olayında parmağı olduğunun göstergesi midir?" dedi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terörü ve teröristleri eleştiremedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN