Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte silahları sokan avukatları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Silahlar avukat kılığındakiler tarafından adliyeye sokuldu” açıklamasının ardından gözler avukatlarına çevrildi. DHKP-C terör örgütünün avukatlık bürosu olarak faaliyet gösteren defalarca avukatlara üst arama yapılmasını protesto etmek için eylem yaptıkları ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 01:10 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 03:52
İşte silahları sokan DHKP-C avukatları

DEFALARCA EYLEM YAPTILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun "silahlar avukatlar tarafından Adliye'ye sokuldu" açıklamasının ardından gözler örgütü avukatlarına çevrildi. DHKP-C örgütünün avukatlık bürosu olarak faaliyet gösteren 'nin yıllardır bu terör örgütünü savunduğu ve avukatlara adliye'de üst araması yapılmaması için defalarca eylem yaptıkları ortaya çıktı. DHKP-C örgütüne yakınlığı ile bilinen Grup Yorum'un da avukatı olan 'nin genel başkanlığını Selçuk Kozağaçlı yürütüyor. DHKP-C davasından yargılanan avukat Selçuk Kozaağaçlı 2013 yılında tahliye olmuştu.

ÖRGÜT İÇİ HESAPLAŞMA

Tahliye olan Selçuk Kozağaçlı, Taylan Tanay, Barkın Timtik, Ebru Timtik ve Günay Dağ hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Mahkeme ayrıca firari sanıklar Oya Aslan ve Özgür Yılmaz'ın üzerlerine atılı suçların niteliği, atılı suçların yasada öngörülen ceza miktarı, benzer kurumdaki sanıkların halen tutuksuz yargılanması dikkate alınarak telafisi imkansız mağduriyete neden olunmaması için yakalama kararlarının kaldırılmasına karar verdi.Geçtiğimiz yıl ofisinde silahlı saldırıya uğrayan Avukat Taylan Tanay'ın örgüt için bir hesaplaşma nedeniyle saldırıya uğradığı öğrenilmiş ve saldırıyı DHKP-C üstlenmişti.Uluslararası kamuoyunu yönlendirmede çok başarılı olan Çağdaş Hukukçular Derneği, DHKP-C'yi barışçıl bir Alevi örgüt olarak tanıtarak defalarca yabancı insan hakları örgütünü Türkiye'ye getirmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte silahları sokan DHKP-C avukatları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN