Türkiye'nin en iyi haber sitesi

teröristlere sahip çıktı

'nde bulunan Savcı tarafından rehin alındı. DHKP-C taşeron örgütü ve eylemlerini sempatik göstermeye çalışan gezi medyası Çağlayan’daki rehine eylemine de toz kondurmadı. CNN Türk’te program yapan gazeteci , Çağlayan Adliyesi’ndeki terör eyleminden yine iktidarı sorumlu tuttu.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 00:40 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 09:53
Mirgün Cabas teröristlere sahip çıktı

ŞEHİT OLDU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başına 3 vücuduna 2 kurşun sıkılan ve yaralı olarak hastaneye kaldırılan Savcı Kiraz'ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

İstanbul Adalet Sarayı'nın 6. katındaki odasında 'li iki terörist tarafından rehin alınan Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz ağrı yaralı olarak ameliyata alınmıştı. 3'ü başına olmak üzere vücuduna 5 kurşun alan Savcı Kiraz'ın kaldırıldığı Şişli'deki Florence Nightingale hastanesinde şehit olduğu öğrenildi.

Kiraz'ın hayatını kaybettiğini Dışişlier Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Twitter hesabından duyurdu

'nde bulunan Savcı Mehmet Selim Kiraz DHKP-C tarafından rehin alındı. DHKP-C taşeron örgütü ve eylemlerini sempatik göstermeye çalışan gezi medyası Çağlayan'daki rehine eylemine de toz kondurmadı. CNN Türk'te program yapan gazeteci , Çağlayan Adliyesi'ndeki terör eyleminden yine iktidarı sorumlu tutarken akademisyen ve gazeteci 'in paylaştığı mesajlar tepkiyle karşılandı.


Cumhuriyet yazarı , Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda savcı Kiraz'ı rehin alan teröristlerle ilgili korkunç bir twit attı.


"Berkin böyle öldürülmeseydi, sonra da en azından etkin soruşturma yapılsa, zanlılar adaletten kaçırılmasaydı, bugunü böyle yaşamayacaktık." Diyen Gazeteci Banu Güven de attığı twitle tepkilerin odağı oldu.
MİRGÜN CABAS
"bu eylem nasıl biterse bitsin çıkarılacak tek ders var: çocukları vurmayin, annelerini yuhalatmayin" şeklinde bir tweet atan Gazeteci Mirgün Cabas, teröristlere sahip çıktığı gerekçesiyle tepki aldı. Gezi eylemlerini terörize eden DHKP-C ve uzantılarını haklı göstermeye çalışan Gezi medyası Çağlayan'daki rehine medyasına da destek çıktı. Mirgün Cabas'ın tweeti gün boyunca sosyal medyada tartışma konusu oldu.
Mirgün Cabas'ın dışında Koray Çalışkan da attığı bu tweetle tepki aldı. Her iki ismin Savcı'nın rehine alınmasını meşrulaştıran bu tavırları şaşkınlığa sebep oldu.

Mirgün Cabas'ın dışında Koray Çalışkan da attığı bu tweetle tepki aldı. Her iki ismin Savcı'nın rehine alınmasını meşrulaştıran bu tavırları şaşkınlığa sebep oldu.

Dün teröristleri sadece gazeteciler değil Gezi olaylarının en büyük savunucularından @RedHack_EN de savcının öldürülmesini "devrim" olarak tanımladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mirgün Cabas teröristlere sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN