4 gazeteden ortak yalan

Giriş Tarihi: 11.4.2015
4 gazeteden ortak yalan

'nın yayın organı ile destekçileri Taraf, Posta ve gazeteleri, belediyenin 'na tahsis ettiği araziyi AOÇ'den alınmış gibi gösterdi

, Ankara Beştepe'deki ile ilgili yaptığı yalan haberlerle algı operasyonlarına devam ediyor. , , Taraf ve Posta gazeteleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhurbaşkanlığı için arazi tahsis etmesini, Atatürk Orman Çiftliği'nden (AOÇ) bir bölüm alınmış gibi göstermeye çalıştı.

Fetullah'ın yeni oyunu kara propaganda

YALANDA BİRLEŞTİLER

4 gazetede de benzer şekilde yer alan yalan haberde, Atatürk Orman Çiftliği'nin 8,5 dönümlük kısmının Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edildiği öne sürüldü. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin tahsis yaptığı arazinin Atatürk Orman Çiftliği'ne ait olmadığı belirtildi. Tahsis edilen arazinin belediyenin mülkiyetinde, Atatürk Orman Çiftliği'ne sınır olan bir arazi olduğu, bu araziyi Cumhurbaşkanlığı'na tahsis ettiği belirtildi.

HAKARET İFADELERİ

Söz konusu gazeteler ayrıca bu yalan haberin içinde hakaret ifadeleri de kullandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın halka ait olduğunu söylemesine rağmen, Erdoğan'ın kendisi için yaptırdığını öne sürdü. , belediyenin tahsis işlemini talan diye sunarken, ise Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın hukuken gecekondu durumunda olduğunu belirterek okuyucularını yanılttı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 gazeteden ortak yalan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN