Türkiye'nin en iyi haber sitesi

itiraf etti

’nun bazı internet sitesi yöneticileri hakkındaki şikayet üzerine soruşturma yürüten Organize Şube Müdürlüğü polislerinin ’nın makamına gidip ifade aldıkları kesinleşti. Ekrem Dumanlı bugün köşesinde Paralelci polislerin ifadesini kurallara aykırı olarak odasında aldıklarını kabul etti.

Giriş Tarihi: 20.4.2015 16:16 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 16:22
Ekrem Dumanlı itiraf etti
Organize polislerinin 'yı Vatan Emniyet'e çağırmak yerine Zaman Gazetesi'ne ayağına gittiği iddiası ile ilgili Ekrem Dumanlı köşesinden açıklama yaptı ve iddiayı kabul etti. Dumanlı bugünki yazsının ilgili bölümünde şöyle dedi:

İŞTE YAZININ O KISMI!

...
Bir süre sonra avukatlarımız, malum site ile ilgili Kartal Adliyesi'ne bir başka yazarımız tarafından yapılan şikâyet üzerine başlatılan soruşturmaya bizim de ifade vererek iştirak edebileceğimizi bildirdi. Bunun üzerine önce aynı iftira ve hakaretlere maruz kalan bazı Zaman yazarları, Vatan Emniyet'e gidip doğrudan şikâyette bulundu. Ben ve Kerim Balcı ise Zaman merkez binasına gelen görevlilere (yandaşların yazdığı gibi AVM'de değil) yazılı ifade vererek şikâyette bulunduk.

Ekrem Dumanlı ile Abdülkerim Balcı'nın müşteki olarak ifadesi 03.12.2013 tarihinde Emniyet Amiri A.Ü ve Komiser S.A tarafından alınmıştı. İfade tutanağı üzerinde ifadenin alındığı yer kısmı ise alışılmışın dışında bir uygulama ile boş bırakılmıştı. İfade tutanağa göre Dumanlı'nın ifadesi saat 14.30 başlamış 15.00'de bitmişti. Balcı'nın ifadesi de saat 16.00'da başlayıp 17.00 da bitti. Normalde her iki gazetecinin Vatan'da bulunan Organize Şube'ye kadar gelip ifadelerini vermeleri gerekiyordu.

Organize Şube'deki lanmayı inceleyen Savcılık, ifadeyi alan polislerden S.A'nın kullandığı telefon hattının aynı gün saat 17:23:12'de Londra Asfaltı Üzeri No: 48 Bahçelievler adresindeki bazdan sinyal verdiğini tespit ederken yine ifadeyi alan polislerden A.Ü'nün hattının ise Dumanlı ve Balcı'nın ifadelerinin alındığı saat aralığı olan 15:39:28 ve 17:29:46 saatleri arasında "Target Airport Avm 52 Pafta 62 Ada 17 Parsel Londra Asfaltı Üzeri No:1 Bakırköy" adresinde yani Zaman Gazetesi'nin karşısında ki AVM'de bulunan bazdan sinyal verdiği tespit edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekrem Dumanlı itiraf etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN