Arınç'tan açıklaması

Giriş Tarihi: 10.5.2015 01:15 Güncelleme Tarihi: 10.5.2015 04:35
Arınç'tan koalisyon açıklaması

Başbakan Yardımcısı , ''Birleşip kuracaklar, ne olacak? AK Parti gitmiş olacak. Peki Türkiye ne hale gelecek? Orası önemli değil. Allah saklasın 'Türkiye batsın ama bu hükümet gitsin' diye hesap yapan, göz kırpan, gizli, kapalı odalar arkasında projeler peşinde koşan gafiller var'' dedi.

Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, AK Parti Bursa İl Başkanlığınca düzenlenen vefa yemeğinde yaptığı konuşmada, AK Parti'ye emeği geçen herkese gönüllerinde büyük yer ayırdıklarını, birbirini seven insanlar olarak birlikteliklere ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Dokuz seçimden başarıyla çıkan bir teşkilatın mensuplarına teşekkür etmek gerektiğini belirten Arınç, 8 Haziran akşamında büyük zafer müjdelerini duyarak sevineceklerini dile getirdi.Büyük seçimler geçiren bir parti olarak her zaman millete hizmeti düşündüklerini vurgulayan Arınç, şöyle konuştu:

''(Bu partiyi nasıl al aşağı ederiz, nasıl hükümetten uzaklaştırırız, nasıl çelme takarız? Hangi siyaset mühendisliğini yapalım ki bunlar tökezlesin? Yeter artık Türk siyasi tarihinde 13 yıl tek başına iktidarda bulunmuş başka bir parti yok. 12 yıl fiilen başbakanlık yapmış bir başkası yok. Zamanların bütün rekorlarını kıran AK Parti'nin başarısındaki bu sırrı bulalım, onu devirelim, al aşağı edelim) diyenler var. hesapları yapanlar var. Tek başına iktidara gelmenin mümkün olmadığına iman edip 'Dördümüz, beşimiz birleşirsek ancak bir hükümet kurabiliriz' diye hesap yapanlar var. Onların boyları, ancak hedefleri kadar. Birleşip koalisyon kuracaklar, ne olacak? AK Parti gitmiş olacak. Peki Türkiye ne hale gelecek? Orası önemli değil. Allah saklasın 'Türkiye batsın ama bu hükümet gitsin' diye hesap yapan, göz kırpan, gizli, kapalı odalar arkasında projeler peşinde koşan gafiller var.''

Arınç, milletin huzurlu, mutlu yaşaması için çalışmayı sürdüreceklerini belirtti.

Milletin inancını yaşayabilmesi, ayrımcılıkların ortadan kalkması, ülkenin büyük Türkiye haline gelmesi için sevdası bulunan insanlar olduklarını ifade eden Arınç, kendi çıkarlarını değil ülkenin menfaatlerini düşündüklerini kaydetti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç'tan koalisyon açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN