Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ya yeni Türkiye ya da istikrarsızlık'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık Avrupa ülkelerinin de istikrar için koalisyonlardan kaçındığına dikkat çekti, "Milletimiz de 7 Haziran'da yeni Türkiye ile eski Türkiye koalisyonu arasında seçim yapacaktır" dedi

'Ya yeni Türkiye ya da istikrarsızlık'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen törenle 626 tesisin toplu açılışını yaptı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği törende Erdoğan, 2023 hedefleri doğrultusunda 7 Haziran seçimlerinin çok kritik bir dönemeç olduğunu vurgulayarak "Milletimiz yeni Türkiye ile eski Türkiye koalisyonu arasında seçim yapacak" dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satır başları:
İZMİR'İ DEĞİŞTİRDİK: Ulaşımda İzmir'in çehresini değiştirdik. 9 milyar dolarlık İstanbul-İzmir hattı tamamlanıyor. İzmir-İstanbul otoyolu bittiğinde iki şehir arası otomobil ile 3 buçuk saate inecek. Rahmetli Savaş Ay'ın programını hatırlayın. 1998 yılında hastanelerin halini görün. Hijyen yeri olması gereken yerler ne haldeydi. Birileri İzmir'i istismar ederken biz 12 yıl boyunca İzmir'e hizmet ettik.VATANIMIZ ÜZERİNDE KİMSE OPERASYON YAPAMAZ: Kardeşlerim ayrımcılık diye bir şey kaldı mı? Çünkü biz kimsenin inancına, kökenine, meşrebine bakmadan 78 milyona hizmet götürme inancıyla yola çıktık. Biz tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan diyerek yola çıktık. Vatan topraklarımızın üzerinde kimse operasyon yapamaz bizim tek bir devletimiz var.
CHP VE HDP'NİN KÂBE'Sİ BELLİ: CHP bir zamanlar şunu söylüyordu. 'Kâbe Arap'ın olsun Çankaya bize yeter' diyordu. HDP çıkmış diyor ki, 'Kâbe Arap'ın olsun Taksim bize yeter' diyor. 1 Mayıs'ta söyledikleri bu. Bizim Kâbe'miz tektir. Benim Kürt kardeşlerimi istismar edip kullanıyorlar. Bugüne kadar bunların en ufak bir emeği geçmemiştir. Birileri çıkmış Kürtlerin temsilcisiyiz diyor. Yalan söylüyor, Kürt kardeşlerim üzerinde emekleri yok.
BİZ KURAN'LA DOĞDUK, BÜYÜDÜK: Kılıçdaroğlu dedi ki: "Cumhurbaşkanı Kuran'ı istismar ediyor" Hamdolsun biz Kuran'la doğduk, büyüdük ve yaşıyoruz. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı birçok dilde Kuran'ı Kerim hazırlatıyor. Hatta Ermenice Kuran hazırlatıyor.
İZMİR'İN YAŞAM KALİTESİYLE İLGİLENİYORUZ: Biz İzmirli kardeşlerimizin yaşam tarzlarıyla değil, yaşam kalitesiyle ilgileniyoruz. İzmir hizmet istiyor mu? İzmir 2023 hedeflerine sahip çıkıyor mu? 2023 hedeflerimize ulaşabilmemiz için başkanlık sistemini mümkün kılacak sonucu çıkarmak gerekiyor. 7 Haziran seçimleri kritik bir dönemeç.
İTALYA KOALİSYONU YASAKLADI: 10 Ağustos yeni Türkiye'nin kapılarının aralandığı tarihtir. 7 Haziran seçimleri bu yolda kritik bir dönemeç. 2023 hedeflerine ulaşabilmek için yeni anayasa ve başkanlık sistemini mümkün kılacak bir sonucu inşallah çıkarmamız gerekiyor. Nitekim 1990 model siyaset tarzıyla hükümete talip olduklarını görüyoruz. Türkiye'nin yeni şeyler üretmesi lazım. Milletimiz yeni Türkiye ile eski Türkiye koalisyonu arasında bir seçim yapacak. Türkiye'nin yeni şeyler üretmeye ihtiyacı var. İtalya kanunla koalisyonları yasakladı. Böylece ülkenin 5 yıl boyunca istikrarla yönetilmesi sağlanıyor. İngiltere'de oyların yüzde 12.6 alan ırkçı bir parti 1 milletvekili çıkardı. Muhalefet liderleri yenilgiyi kabul ederek istifa etti.
KOLTUK SICAK İSTİFA EDEMEZLER: Biz her zaman birinci parti olamazsak istifa ederiz dedik. Bizimkiler neden diyemiyor. Çünkü koltuk sıcak sıcak. O koltuğa oturduktan sonra bir daha kalkamıyorlar. Hadi madem iddialısınız birinci parti olamazsak ben de çekilip gideyim deyin neden diyemiyorsunuz?
KOMİK ŞEYLER OLUYOR: Seçim sürecini takip ediyorum, Partiler tüm programlarını ortaya koyuyor. Liderler de meydanlarda konuşuyor. Ben de sizler gibi bakıyorum, takip ediyorum komik şeyler oluyor. Asgari ücreti açık artırmaya çıkarmışlar. Emeklilere maaşla da açık artırma yapıyorlar. En son bin liraya çıkarmışlar. İnanıyor musunuz bunlara? Bu artırmayı yapanlar bizden önce önce iktidardı. 3,5 yıl kaldılar 5 yıl kalması gerekirken. Erken seçim istediler ve bırakıp kaçtılar.
İMAM HATİPLERDEN NE İSTİYORLAR: Ana muhalefet biz imam hatip okullarını kapatacağız diyor. Şu anda imam hatiplerde öğrenci sayısı 1 milyon. Bu onları rahatsız ediyor. Kimse zorla çocuğunu göndermiyor. Bu partiler imam hatiplilerden ne istiyor? Bu kimi, neden rahatsız eder? Diyanet'e de aynı sebeple saldırıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ya yeni Türkiye ya da istikrarsızlık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN