'in eşinin büyük sırları

Giriş Tarihi: 11.5.2015 17:56 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 18:51
Kenan Evren'in eşinin büyük sırları

2006 yılında Yazar Ayça Atikoğlu tarafından kaleme alınan “Cumhurbaşkanı Eşleri” isimli kitapta ’in 1982 yılında vefat eden eşi hakkında ilginç bir detaya yer veriliyor.

'in 1944 yılında evlendiği eşi , Manisa doğumludur. ile ailesinin izni olmadan kaçarak evlenmiştir. Şenay, Gülay ve Miray adlı üç kız çocuğu dünyaya getiren Sekine Evren, Mayıs 1980 tarihinde bir yurt dışı seyahatinde ağır bir kalp krizi geçirir. Daha sonra felç oldu ve ömrünün kalan 2 yılını rahatsızlıklarıyla mücadele ile sürdürür. 1982 yılında vefat eden Sekine Evren eşinin tarifiyle "aşırı tutumlu, çok sadeydi, gösterişi sevmezdi ve kişilikli bir kadındı."

HAYATI BOYUNCA ÇANKAYA KÖŞKÜ'NE ADIM ATMADI
Yazar Ayça Atikoğlu'nun "Cumhurbaşkanı Eşleri" isimli kitabında Sekine Evren hakkında önemli bir detaya daha yer veriliyor.
Sekine Evren, Kocası Kenan Evren'in darbe ile iktidarı ele geçirmesine itiraz ederek ölene kadar Çankaya Köşkü'ne adım atmadı. Siyasi görüşleri nedeniyle Kenan Evren ve kızkardeşi ile sık sık tartışan Sekine Evren'in, sık sık Milli Güvenlik Konseyi kararlarını eleştirdiği belirtiliyor.


SEKİNE EVREN DERSİM'İN KAYIP KIZI MI?

Sekine Evren'in hayatında bir önemli sır da Nezahat ve Kazım Gündoğan tarafından kaleme alınan "Dersim'in Kayıp Kızları" isimli kitapta deşifre ediliyor. İddiaya göre Tuncelili bir aileden gelen Sekine Kankotan Alaşehir'de bir tüccara veriliyor. İddiaya göre Sekine Kankotan'ın Tunceli'de hiçbir okulda kaydı bulunmuyor. Bunu sır gibi saklayan Evren ailesi bu konudaki soruları da hep geçiştirir. Hayatı boyunca Alevi geleneklerine uygun bir yaşam süren Sekine Evren 12 Eylül darbesinden sonra ailesini araştırması için bir kişiyi askeri helikopterle Hozat'a gönderdiği de belirtiliyor…

Fetullah Gülen'in 12 Eylülcüler'e destek yazısı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan Evren'in eşinin büyük sırları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN