Diyanet'e bile gitti

Giriş Tarihi: 14.5.2015 10:41 Güncelleme Tarihi: 14.5.2015 11:42
Diyanet'e bile kaset gitti

tartışması Diyanet'e sıçradı. Cemaati terk eden Kemalettin Özdemir, Diyanet'te görev alınca polis Ramazan Akyürek'in yardımcısı, Başkan Mehmet Görmez'e, Özdemir'in kasetini izletmek istedi. Görmez kapıyı gösterince, Fethullah Gülen talimat verdi; Doğan Medyası, Sözcü, CHP ve HDP Diyanet'e saldırdı.

Son günlerde ortaya çıkan Yapı'nın söylentilerine bir yenisi daha eklendi. TAKVİM, Fethullah Gülen'e bağlı örgüt elemanlarının Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e de montajlı kasetlerle gittiğini öğrendi. İddialara göre cemaatin emniyetten sorumlu olduğu söylenen eski imamı Kemalettin Özdemir, Gülen'in sakıncalı planlarından rahatsız olup örgütten ayrılınca, eski arkadaşı Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e giderek yurt dışında bir görev talep etti.

GİZLİ GÖRÜŞME

Görmez'den olumlu yanıt gelirken kendilerini terk eden Özdemir'i tehdit olarak gören Gülen'in, bu görüşmeden anında haberi oldu. Görüşmeden iki saat sonra Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan, Görmez'den randevu aldı ve ertesi gün "Kemalettin Bey ile ilgili bir atama planlıyormuşsunuz. Konu hocamızın kulağına gitmiş. Bu adam çok sakıncalıdır, yol yakınken uyarmak istedi. Onun kadınlarla ilişkisi var, o mübarek yerlerde Diyanet'i temsil edecek birisi değil..." mesajını iletti. Görmez bu sözlere kulak asmadı. Ama saatler sonra bu kez o dönemin İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, randevu alarak yardımcısını Diyanet'e gönderdi. Akyürek'in yardımcısı, Görmez'e "Kemalettin Özdemir'in de içinde olduğu bazı tanınmış İslamî şahsiyetler kadınlarla düşüp kalkıyor..." dedikten sonra bilgisayarını açarak Özdemir'in kadınlarla ilişkilerinin olduğunu belirttiği görüntüleri izletmek istedi. Ama Görmez ona kapıyı gösterdi. Konuyu kapatan Görmez, 17/25 Aralık sonrası Pensilvanya'dan yayılan fitnenin İslam'a zarar vermemesi için buraya mesaj gönderdi ama Gülen'den "Ameliyat başladı artık ilaç tedavisine geri dönülmez..." cevabını aldı.

Görmez bunun üzerine Gülen cemaati hakkında tavrını netleştirince, Pensilvanya kendi tabiriyle Diyanet'in ipini çekti. Gülen, hem kendi medyası üzerinden hem de kirli ittifaka girdiği Doğan Medyası ile Sözcü ve Cumhuriyet gibi gazeteler üzerinden Diyanet'i karalama kampanyası başlattı. Bu kampanyaya son dönemde Paralel Örgüt ile işbirliği yapan CHP ve HDP gibi partiler de eklendi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyanet'e bile kaset gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN