Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Karşımızdaki, eski Türkiye koalisyonu'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz yeni Türkiye'nin inşası için canla başla çalışırken karşımızda eski Türkiye koalisyonu var. Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi düşman ülkeye girse ve dese ki, "Ben, Tayyip Erdoğan'ı düşürmek için geldim." Çiçeklerle karşılarlar

Giriş Tarihi: 5.6.2015
'Karşımızdaki, eski Türkiye koalisyonu'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Sivas ve Manisa'da vatandaşlarla buluştu. Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları şöyle:

HER SEÇİM KURTULUŞ SAVAŞI:
Bu memlekette her seçim yeni bir Kurtuluş Savaşı. Milletimiz, Demokrat Parti'nin iktidara geldiği seçimleri "Kurtuluş günü" olarak ilan etmişti. Arkasından malum 27 Mayıs darbesi geldi. Ardından 1970'lerin kara günlerine şahit olduk. Rahmetli Özal ile bir parça nefes alan bu millet, 1990'lanrda yeniden kaosa, krize, teröre boğuldu. Millet, koalisyon dönemini 2002'de AK Parti ile sona erdirdi. Hükümeti DSP, MHP, ANAP'tan aldık. Yine bir Kurtuluş Savaşı'nın içindeyiz. Görüyorsunuz, biz yeni Türkiye'nin inşası için canla başla çalışırken karşımızda bir eski Türkiye koalisyonu var. Musluklardan kan akıtan, eli kanlı bir partiyle milliyetçi olduğu iddiasındaki parti kol kola girdi. Pensilvanya, Kandil, Gezi, Ermeni diasporası, eşcinsel dernekleri birleşmiş, önlerine ana muhalefeti ve milliyetçi olduğu iddiasındaki partiyi de katmış, eski Türkiye koalisyonuna devam ediyorlar. Bunların her işi gibi ideolojileri de yalan.

KASETLE GELDİ:
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta "altın klozet"ten bahsediyor. "Gel gez bak" dedim. Gidemez, çünkü akşam bir yalan, sabah bir yalan. Bakınız Baykal'ı da böyle aldatmadı mı? Gazeteciler, "Aday mısınız" diye sordu, "Hayır değilim" dedi. Adam CD'den veyahut kasetten gelmiş bir genel başkan. O kaset olmasa genel başkan olması mümkün değildi.

ÇİÇEKLERLE KARŞILARLAR:
Pazar günü eski Türkiye koalisyonu bittiği gün olacak. Siyaset dürüstlükle, ilkelerle, omurgalı duruşla olur. Bunların siyaseti kendi milletine düşmanlık üzerine kurulu. Milletin aleyhine ne varsa onun yanında yer alıyorlar. Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi; düşman ülkeye girse ve dese ki, 'Ben, Tayyip Erdoğan'ı düşürmek için geldim.' İnan bana onları, ellerinde çiçeklerle karşılarlar. O derece muvazeneyi kaybetmiş durumdalar.

DAĞDAN YÖNETİLİYOR:
Batman'da "Barajı aştık, aştık. Aşamadık meskenimiz dağlardır" pankartı açtılar. Çünkü bunlar dağdan yönetiliyorlar. Bunlar, silahı bırakmadılar. İşte bakın 6-7-8 Ekim tarihlerinde, bu eş başkanlardan bir tanesi, sokağa davet etmedi mi? 50 kişi öldü. Ölenler Kürt, öldürenler Kürt.
ARKADAŞINA GÖNDER
'Karşımızdaki, eski Türkiye koalisyonu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN