Özel, görevine 10 gün erken veda edecek

Emekliye ayrılan Orgeneral görevine 10 gün erken veda edecek.

Giriş Tarihi: 6.8.2015 12:30 Güncelleme Tarihi: 6.8.2015 12:46
Özel, görevine 10 gün erken veda edecek
Orgeneral 'ın olduğu yeni komuta kademesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı. Devir teslimin 30 Ağustos'tan önce gerçekleştirilmesi bekleniyor. Org. Özel'in Genelkurmay Başkanlığı görevini devredeceği Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'a, karargâhtaki çalışmalarına bir an önce başlamasına zaman kazandırmak için erken veda edeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ), kararlarını imzaladı ve TSK'nın yeni komuta kademesi netleşti.

32 general ve amiral bir üst rütbeye; 50 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi.

YENİ GENELKURMAY BAŞKANI İÇİN TIKLAYIN!

TÜRKİYE'NİN YENİ KOMUTANLARI İÇİN TIKLAYIN!

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE GENELKURMAY BAŞKANLARI İÇİN TIKLAYIN!

Özel halefine zaman kazandırdı

Yüksek Askeri Şûra ile emekliye ayrılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral , selefine görevi erken devredecek. Görev süresi 30 Ağustos'ta dolacak Genelkurmay Başkanı Özel, 10 gün erken veda edecek.

Org. Özel'in Genelkurmay Başkanlığı görevini devredeceği Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'a, karargâhtaki çalışmalarına bir an önce başlamasına zaman kazandırmak için erken veda edeceği belirtildi.

Bu arada diğer atamalardaki devir teslim törenleri de peyderpey 30 Ağustos'a kadar yapılacak, yeni görevlerine atananlar bu tarihten itibaren resmi olarak göreve başlamış olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel, görevine 10 gün erken veda edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN