Cezaevlerinde Zekeriya Öz isyanı!

Eski Savcı Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın FETÖ tarafından yurtdışına kaçırılması cezaevinde bulunan FETÖ üyelerini isyan ettirdi. FETÖ davasından cezaevinde bulunan polis, bürokrat ve savcılar “Zekeriya Öz’ü yurtdışına kaçırdınız, biz yaz sıcağında hapiste çürüyoruz, bizi neden kaçırmadınız” diyerek örgüt yöneticisi imamlara isyan etti.

Giriş Tarihi: 13.8.2015 13:21 Güncelleme Tarihi: 13.8.2015 13:56
Cezaevlerinde Zekeriya Öz isyanı!
Meslekten ihraç edilen savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın FETÖ tarafından yurtdışına kaçırılmasının yankıları sürüyor. Yakalama kararının FETÖ üyeleri tarafından sızdırılarak örgüt yöneticilerine bildirilmesi, yöneticilerin de apar topar savcıları karayolu üzerinden Gürcistan'a kaçırması ve örgüt avukatları tarafından Ermenistan'a çıkış yapılması cezaevindeki örgüt üyelerinin tepkisine neden oldu.

CEZAEVİNDE YATAN FETÖ ÜYESİ SAVCI, POLİS VE BÜROKRATLAR İSYAN ETTİ

Cezaevinde bulunan FETÖ üyesi savcı, polis ve bürokratların "Zekeriya Öz ve Celal Kara'yı cemaatin bütün imkanlarını seferber ederek kaçırdınız, biz ise yaz sıcağında cezaevinde çürüyoruz, abiler bizi neden kollamadı, biz Zekeriya Öz'den daha mı değersiziz" diyerek örgüt yöneticilerine isyan ettiği öğrenildi.

MUSTAFA YEŞİL GİBİ ÖNEMLİ İSİMLER KAÇIRILDI, PİYONLAR CEZAEVİNDE!

FETÖ örgütü yöneticileri ve Zekeriya Öz gibi örgüt üyeleri aylardır tahrik edici açıklamalar yaparak tutuklanan savcı, polis ve bürokratları motive ediyordu. Bu motivasyonla cezaevine giren örgüt üyeleri ise kısa sürede gerçeklerle yüzleşti ve kandırıldıklarını anladı. Şerif Ali Tekalan, Mustafa Yeşil, Emre Uslu gibi örgütün üst düzey yöneticileri yurtdışına kaçırılırken, piyon olarak kullanılan isimlerin cezaevine girmesi örgüt içinde büyük rahatsızlık uyandırdı.


CEZAEVİNDE ÇÖZÜLME YAŞANABİLİR

Cezaevlerinden gelen haberlere göre, "kısa sürede çıkaracağız" vaatleri ile tutuklanmasına izin verilen, yurtdışına kaçırılması için hiçbir çaba gösterilmeyen bazı piyon örgüt üyelerinin, örgüt yöneticilerinin yurdışına kaçmasından büyük rahatsızlık duyduğu öğrenildi. Şimdiden çözülmelerin başladığı cezaevlerinde, tahliye kararları uzadıkça çözülmenin artacağı belirtiliyor.

KORSAN TAHLİYE KARARLARI İLE FETÖ ÜYELERİ CEZAEVİNDEN KAÇIRILABİLİR!

Bilindiği gibi FETÖ üyesi savcılar, cezaevlerindeki örgüt üyelerini kaçırmak için korsan tahliye kararlarına imza atmış, bu karar Sulh Ceza Hakimlikleri tarafından iptal edilmişti. Bu karara imza atan kamikaze Fetullahçı hakimler ise tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Cezaevlerinde örgüt isyanları arttıkça yeni FETÖ üyesi savcıların yeni korsan tahliye kararlarına imza atabilecekleri iddia ediliyor.

Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevlerinde Zekeriya Öz isyanı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN