Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski bakandan flaş çıkış: kapatılmalı

Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un önderliğini yaptığı Milli Merkez Hareketi'nin Temsilcisi, DYP'li eski bakanlardan Ufuk Söylemez, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin İspanya'daki Herri Batasuna ile ilgili kararına göndermede bulunarak 'nin kapatılması gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 22.8.2015 08:48 Güncelleme Tarihi: 22.8.2015 09:21
Eski bakandan flaş çıkış: HDP kapatılmalı
Türkiye son günlerde artan terör olaylarını tartışırken ile bağını koparmayan ile ilgili ilginç bir öneri gündeme geldi.

AİHM ONAYLAMIŞTI

Söylemez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"HDP, demokratik bir hukuk devletinde asla olmaması gereken bir partidir. AB üyesi İspanya, terör örgütünün siyasi uzantısı ve destekçisi olan Herri Batasuna (Halkın Birliği) partisini 2003 yılında kapatmıştır. bu kararı 'terör örgütü ile organik bağı olan bir partinin demokrasi ve AB değerlerinde yeri olamayacağını' belirterek onaylamıştır. Doğrusu da budur. Çünkü hiç bir demokrasi kendi ayağına ateş etmez.

HDP'ye kapatma davası açılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, başta bu partinin lider kadrosu olmak üzere, yaptıkları ve söyledikleri ile alenen PKK terör örgütüne destek veren, propagandasını ve adeta sözcülüğünü yapan isimlerin dokunulmazlıkları kaldırılarak, bu eylemleri nedeniyle soruşturulmalı ve yargılanmalarının önü açılmalıdır.

Vatan evlatları, yaşamlarının baharında alçakça pusularda, mayınlı tuzaklarda şehit düşerken, bunların Hazine yardımı alarak, dokunulmazlık zırhına bürünerek, mütareke medyasında şov yaparak, fitne-fesat faaliyetlerini pervasızca yürütmelerinin mutlaka ve hukuk içinde önüne geçilmelidir."

Milliyet.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski bakandan flaş çıkış: HDP kapatılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN