Karalama ve itibarsızlaştırma Hürriyet’i!

Giriş Tarihi: 27.8.2015 14:40 Güncelleme Tarihi: 27.8.2015 16:08
Karalama ve itibarsızlaştırma Hürriyet’i!

Hürriyet gazetesi, çarpıtma haberleriyle namuslu masum insanları kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmaya devam ediyor.

Doğan medyasının amiral gemisi konumundaki Hürriyet, daha önce pek çok haberinde uyguladığı kara çalma ve itibarsızlaştırma Hürriyet'ini bir kez daha kullandı. Gazete, bu kez de Teftiş Kurulu Başkanlığı'na ataması yapılan Vedat Ali Tektaş'ı hedef seçti.

Hürriyet, mesleğinde tam 25 yılını doldurmuş bir hukuk adamının rutin terfisini, mahkemenin beraat kararıyla sonuçlanan davasıyla ilişkilendirip, bir ödüllendirmeymiş göstererek çirkin bir itibarsızlaştırma kampanyasına alet etti.

11 bakanlıkta yapılan olağan atama ve görevden almaları olağanüstü bir üslupla veren gazete, Başmüfettiş Vedat Ali Tektaş'ın Deniz Feneri soruşturmasında savcıların evrakta sahteciliğinin belgelenmesini ve sonrasında cezalandırılmalarını istemesini hukuk dışıymış gibi göstererek bir skandala da imza attı. Oysa ki 3 savcının, Deniz Feneri soruşturmasında evrakta sahtecilik yaptıkları müfettiş raporuyla belgelendikten sonra görevden alınmalarına karar verilmişti.

BAŞKAN YARDIMCISIYDI BAŞKAN OLDU

Tektaş bürokrasi merdivenlerini en alt kademeden başlayarak tek tek çıkmış 25 yıllık hukuk birikimi olan bir isim... Sırasıyla Nurdağı, Aşkale ve Kadınhanı Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Bakanlığı Müfettişliği, Adalet Bakanlığı Başmüfettişliği, HSYK Başmüfettişliği, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Son atamayla Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına getirildi.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karalama ve itibarsızlaştırma Hürriyet’i!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN