Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den i boykot tehdidi!

Giriş Tarihi: 28.9.2015 14:51 Güncelleme Tarihi: 28.9.2015 15:14
HDP'den seçimi boykot tehdidi!

Yüksek Kurulu'nun, sandıkların taşınması kararlarını görüşmesi öncesinde 'den seçimleri boykot ve iç savaş tehdidi geldi.

Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, BirGün'den Hüseyin Şimşek'e verdiği demeçte, 'den sandıkların birleştirilmesi istemlerinin reddi yönünde bir karar beklediklerini söyledi. Bilgen, aksi durumda parti olarak boykotunu tartışabileceklerini belirtti.

"ÜLKEDE İÇ SAVAŞ TARTIŞILIR"

Sandık birleştirme kararı sonrasında oluşabilecek tepkilerin HDP'nin seçime girmemesi ile de sınırlı kalmayabileceğini bildiren Bilgen, "HDP'nin seçime girmemesi en küçük olay olarak kalabilir. Bu gibi durumlarda ülke iç savaşı bile tartışabilir" dedi.


Bilgen, şöyle konuştu: Bizim YSK'nin kararına göre HDP'nin seçim boykotu kararı alabileceğine yönelik söylemimiz bir tehdit değil, uyarıdır. Hayatın gerçeği budur. Eğer insanlara siyaset yapma hakkı tanımazsanız, bunun neye hizmet edeceği, hangi koşulları doğuracağı bellidir. Biz, her şeye rağmen sağduyunun egemen olmasını tavsiye ediyoruz. Bunu kabullenip ona göre adım atmalılar.

Herkes bilmeli ki şimdiye kadar doğuda ve batıda en zor şartlarda zulüm altında bile Kürtler gidip oylarını kullandı. Şu an HDP'nin seçime girip girmemesi büyük bir mesele gibi gözüküyor ancak öyle bir karar alınırsa, en küçük durum bu olur. Bu gibi durumlarda ülke iç savaşı bile tartışabilir.

HDP'NİN TÜRK BAYRAKLI İKİYÜZLÜLÜĞÜ!

KANDAN BESLENEN PARTİ: HDP!

AK PARTİ'NİN SEÇİM ŞARKISINA YASAK

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'den seçimi boykot tehdidi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN