Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ medyasının 10 ay hapis yalanı

Giriş Tarihi: 1.10.2015 12:26
FETÖ medyasının 10 ay hapis yalanı

Sabah Gazetesi Adana Temsilcisi Ersin Ramoğlu’nun 10 ay hapis cezasına çarptırıldığına dair Paralel Medya’da çıkan haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya üzerinden hakaret dolu sözler sarf ettiği gerekçesiyle 'makul şüpheli' olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Fetullah Gülen Örgütü (FETÖ) sempatizanı Aytekin Gezici hakkında yazdığı "Makul değil baş şüpheli" başlıklı yazıda Gezici'ye "terbiyesiz haşhaşi" yakıştırması yaparak hakaret ettiği öne sürülen SABAH Adana Temsilcisi Ersin Ramoğlu'na 10 ay hapis cezası verildiğine dair haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Aytekin Gezici'nin açıklamasına balıklama atlayan Paralel Medya yalan haberle okurlarını aldatmış oldu.

KÖŞESİNDE YAZDI

Seyhan Belediyesi'nde çalıştığı sanılan Aytekin Gezici, Cumhurbaşkanı, Başbakan, bazı bakanlar hakkında sosyal medyada hakaret ve küfür dolu paylaşımları nedeniyle soruşturma açılmıştı. 'Makul şüpheli' olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Aytekin Gezi hakkında soruşturma açılmıştı. SABAH Güney'deki köşesinde "makul değil baş şüpheli" başlığı ile bir yazı kaleme alan SABAH Adana Temsilcisi Ersin Ramoğlu, "Bu haşhaşi büyük terbiyesizlik etmiş, bu terbiyesizliğin hesabı sorulmaz mı sanıyorsun. Makul şüpheden öteye geçtin be densiz. Baş şüphelisin baş" demişti.

2 AY 15 GÜN CEZA

Bunun üzerine Aytekin Gezici avukatı Yusuf Özer aracılığı ile Ersin Ramoğlu hakkında dava açtı. Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 2014/1581 esas ve 29 Eylül 2015 tarihli duruşmada karar verildi. Mahkeme TCK'nın 125/1-2 maddesi gereğince 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, TCK'nın 62/1 maddesi gereğince cezasının 1/6 oranında indirilerek 2 ay 15 gün hapis olarak cezalandırılmasına ve hükmen açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

OKURLARINI ALDATTI

FETÖ'cü Aytekin Gezici, Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nin hükmünün çok açık olmasına henüz duruşma kararının yazılmamasına rağmen "Ersin Ramoğlu hakaretten 10 ay hapis cezasına çarptırıldı" diye yalan bir haber hazırlayarak medya kuruluşlarına servis etti. Haberi teyit etmek için gerekli incelemeyi yapan basın kuruluşları bunun yalan olduğunu anlayınca haberi kullanmadı. Ancak Paralel Yapı'nın yayın organı Zaman Gazetesi ile Cihan Haber Ajansı (CHA) haberin yalan olmasına aldırış etmeden duyurarak okurlarını aldattı.

BERAATLA SONUÇLANDI

Ersin Ramoğlu'nun SABAH Güney'de Aytekin Gezici için yazdığı köşe yazısında kendisine hakaret edildiğini iddia eden Avukat Yusuf Özer'in açtığı dava beraatle sonuçlandı. Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesi 2014/1585 esas ve 29.9.2015 tarihli kararı ile yazıda Avukat Yusuf Özer hakkında hakareti içeren bir delil bulunmadığından CMK'nın 223-2 maddesi gereğince beraatine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ medyasının 10 ay hapis yalanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN