Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li 'ten yeni skandal

Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı , Türkiye'yi bölge halkını lerle sömürdüğünü iddia ederek vergi ödenmemesi gerektiğini söyleyerek kaçak elektrik kullanın çağrısından sonra yeni bir skandala imza atmış oldu.

Giriş Tarihi: 7.10.2015 07:48 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 14:31
DBP'li Kamuran Yüksek'ten yeni skandal
Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı , kaçak elektrik kullanın çağrısının ardından bu kez de bölge insanının vermemesi gerektiğini söyledi. İşte Yüksek'in o skandal sözleri;

Siirt İl Örgütü'nce sözde"Öz yönetim ve özerklik" başlığıyla toplantı düzenlendi. Belediye konferans salonunda düzenlenen toplantıya, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve çok sayıda partili katıldı. Daha önce 'Kaçak elektrik kullanın' çağrısı yapan Kamuran Yüksek, yine büyük bir skandala imza attı.


DBP EŞ GENEL BAŞKANI KAMURAN YÜKSEK: HERKES KAÇAK ELEKTRİK KULLANSIN

VERGİ İÇİN "HIRSIZLIK" DEDİ

Bölgedeki tüm enerji kaynaklarının bölge halkının malı olduğunu ileri süren Yüksek, vergi için hırsızlık nitelemesinde bulundu. Bölge insanına vergi vermeyin çağrısında bulunan Yüksek şöyle konuştu;

"Buraya gelip burayı sömürenler hırsızdır. Gelip sizin elinizden alanlar hırsızdır. Sizin nafakanızı alıyor sofranızdan alıyorlar. Vergi dahi vermemeniz lazım. Kime veriyoruz vergiyi Ankara'ya, Ankara ne yapıyor bizim vergimize? Tank yapıyor, top yapıyor, silah yapıyor gelip bizim başımıza yakıyor. Yerel meclisler olmalı yeni sistemde. Yeni düzende vergiler meclise verilmeli. Buranın gelirleri burada kalmalıdır. Bizim insanlarımız halkımız istifade etmelidir.
ÖZ YÖNETİM İLAN EDEN DBP'Lİ BAŞKANLAR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

"BUNLARIN HEPSİNİ GERİ ALACAĞIZ"

Bizden çalıyorlar bizim hayatımızdan çaldılar. Artık geri almamızın zamanıdır. Bunların hepsini geri alacağız. Yani neresinden alırsak alalım ekonomik olarak işsizliğin yoksulluğun ortadan kalkmasının yolu ekonomik özerkleşmesidir.

'ÖZ YÖNETİM DE BİR PARALEL YAPI'

YİNE ÖZERKLİK İSTEDİ

Dilimizin kimliğimizin özgürleşmesi için özerklik lazım. Kendi kimliğimizle kendi dilimizle yönetelim kendimizi. Merkeziyetçi tekçi çözüm değil. Çözüm yerel demokrasi özerklik ve otonomdur ve buna benzer formülerdir. Buna karşı onlar halka karşı saldırı devam ettikçe halk asla teslim olmayacak. Bizler teslim olmayacak, geri atım atmayacağız. Çünkü artık geleceğimiz görüyoruz. Bu geleceğe bir kez tutunduk bir daha geri atım atmayacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DBP'li Kamuran Yüksek'ten yeni skandal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN