Sabah yazarları terörü yazdı...

Giriş Tarihi: 11.10.2015 09:26 Güncelleme Tarihi: 11.10.2015 09:38
Sabah yazarları terörü yazdı...
MEHMET BARLAS

Kararı bombalar değil seçmenin oyları belirleyecek

Bazıları için siyaset etmek ne kadar kolaymış meğer... Ankara'daki patlama ertesinde HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın söylediği sözleri dinlerken, siz de siyasetin bu noktaya taşınmış olmasına hayret etmediniz mi?

Baksanıza patlama karşısındaki tepkisine Demirtaş'ın... "Bizi gece gündüz izleyen devletin bunu bilemiyor olmasına imkan var mı? Mafyalaşmış, katilleşmiş, seri katil gibi bunu uygulayan bir devlet anlayışı içerisindeyiz. Bunu şok durumuyla düşünemez hale getirecekler. Zulme karşı dik duracağız. Bunu da hepsini de atlatacağız. Bu alçaklıklar sadece kirli, ortaya çıkarılmamış olaylar olarak kalmayacak."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...ŞEREF OĞUZ

Terörün miting tarzı: Katliam

Cumhuriyet tarihimizin en büyük terör komplosu, Başkentimizde sahnelendi. Terör örgütü PKK'yı kullanan ama onu da aşan boyutta bir "istikrarsızlaştırma" projesi bu...

Arkasında kimlerin olduğunu henüz isimlendiremiyoruz ama hissediyoruz. Bu katliamın kimin ekmeğine yağ süreceğinden yola çıkınca, vardığımız adresler ne yazık ki Kandil'i de kapsayan ama onu da aşan çokuluslu şeytan ittifakı oluyor.YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...MAHMUT ÖVÜR

Türkiye'ye saldırı

Ankara'nın merkezinde patlayan bombalar 86 insanımızın yaşamını yitirmesine, yüzlercesinin de yaralanmasına yol açtı.
Hepimizi sarsan, yüreğimizi yakan ve tarihimizin en vahşi terör saldırısıydı bu...

Böyle bir saldırıya karşı Türkiye'nin neresinde ve hangi konumda olursa olsun, vicdan sahibi bir insanın vereceği ilk tepki, hiç kuşkusuz saldırıyı terör olarak nitelemek ve lanetlemekti.


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...


RASİM OZAN KÜTAHYALI

Terör Türkiye'yi yıldıramayacak...

Kelimeler kifayetsiz kalıyor... İnsanın içinden hiçbir şey yazmak gelmiyor. Ankara'nın ortasında korkunç bir katliam yaşadık. Son 4 aydır Türkiye olarak çok ciddi bir fetret devrine girdiğimizi açık açık itiraf etmek zorundayız. Türkiye'nin sokaklarına yeniden kaos ve istikrarsızlık egemen olmuştur. Bu ülkede yaşayan 80 milyon insan olarak yeniden silkinmek ve ayağa kalkmak zorundayız. Tiksinti verici iç iktidar kavgalarını bırakmak ve sağduyu zemininde buluşmak zorundayız...YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...


MELİH ALTINOK

Dış politika tesirli iç bomba

Dün Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırılarından birini yaşadık. Ankara'da HDP'nin ve bazı sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği gösteride patlayan iki bomba tam 86 canımızı aldı.
Katliamın dumanı hala tütüyor. Dolayısıyla failin kim olduğuna dair peşin hükümler sadece ve sadece bu kanlı eylemi yapan teröristlerin işine yarar. Tıpkı saldırıdan dakikalar sonra sosyal medyadaki hesabında saldırıyı MİT'in yaptığına dair akla hayale sığmayacak iddialarda bulunan Can Dündar'ın ve yönettiği Cumhuriyet gazetesinin yaptığı gibi.
Ortada yitip giden 86 can varken siyasi husumeti vicdanını bastıran basına ya da "Oyum HDP'ye" diye twit atabilen Hasan Cemal'e şaşırmıyoruz.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah yazarları terörü yazdı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN