Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya katılım darbesi!

Giriş Tarihi: 13.10.2015 19:33 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 21:44
PKK'ya katılım darbesi!

Operasyonlar sonucu 'nın kaybettiği eleman sayısının 2 bini aştığını vurgulayan yetkililer asıl kaybın eleman bulmada olduğunu söyledi.

TSK ve güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarla birlikte 'ya katılım sıfırlanırken, dağ larındaki lerin kaçmaya başladığı belirlendi. Örgüt, yeni PKK'lı bulamaz oldu.

Örgütün Kandil bölgesinde ve dağlarda depoladığı silah ve mühimmatların önemli bir bölümünün imha edildiğini kaydeden güvenlik yetkilileri, PKK'nın asıl kaybının eleman sayısında olduğunu vurguladı. PKK'nın yurt içinde ve yurt dışında kaybettiği eleman sayısının 2 bini aştığını vurgulayan yetkililer, "PKK'nın asıl kaybı elalan bulmada. Operasyonlar sonrası PKK'ya katılım sıfırlandı. PKK yeni militan bulamaz oldu. Bu arada özellikle dağ kadrosundaki militanlar da kaçmaya başladı. Çoğu gençlerden oluşan sayısız eleman kamplardan kaçarak izini kaybettirmiş durumda. Bu durum PKK'lıların telsiz konuşmalarında da şifreli bir şekilde dile getiriliyor" dediler.

AİLELER ÇOCUKLARINI BIRAKMIYOR

Aydınlık'ta yer alan habere göre; bölgede yaşayan lerin de çocuklarını korumak için her türlü önlemi almaya başladığını ifade eden güvenlik yetkilileri, "PKK ailelerden çocuklarını zorla askere alıyordu. Analar bunun için eylemler bile yaptı. Sonra birçok aile çocuklarını Batı illerine kaçırdı" diye konuştular.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'ya katılım darbesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN