Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydın Doğan yerli otomobile neden saldırdı?

Basın özgürlüğü maskesi altında Digiturk'ü bitirme kampanyası başlatan Aydın Doğan'ın gerçek niyetinin D-Smart'ı sektörde tek marka haline getirmek olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi de yerli otomobile savaş açan Doğan'ın gerçek niyeti Koç'un en büyük güç olduğu otomobil sektöründe rekabetin önüne geçmek.

Giriş Tarihi: 14.10.2015 15:14 Güncelleme Tarihi: 14.10.2015 22:56
Aydın Doğan yerli otomobile neden saldırdı?
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ MASKESİ İLE DİGİTURK'U BİTİRİP D-SMART'I BÜYÜTECEKLERDİ

Basın özgürlüğü maskesi altında Digiturk'e yönelik kara propaganda başlatan Aydın Doğan, başta Ahmet Hakan ve Ertuğrul Özkök üzerinden başlattığı "Digiturk aboneliğinizi iptal edin" kampanyası başlatmıştı. Ancak gerçek niyetinin basın özgürlüğü değil D-Smart'ı büyütmek olduğu ortaya çıkınca kara propaganda deşifre olmuştu. FETÖ ve Doğan medyasının başlattığı kara propagandaya Digiturk üyeleri itibar etmemiş, Digiturk'ten ayrılan abone sayısı 2400 ile sınırlı kalmıştı.

ŞİMDİ DE OTOMOTİVDE REKABETİ ÖNLEMEK İÇİN YERLİ OTOMOBİLE SAVAŞ AÇTILAR

Medya gücünü tehdit aracı olarak kullanan Aydın Doğan, eski alışkanlıklarından kurtulamayarak Türkiye'nin yüz akı olan yerli otomobile savaş açtı. Henüz ortada son haline gelmiş bir model yokken, bir maket üzerinden "Yerli otomobil çalıntı çıktı" manşetleri atan Doğan medyası, yaklaşık iki ay önce Koç grubunun İtalya'dan getirdiği Fiat'ın Ege modeline övgüler yağdırdığı ortaya çıktı. Koç Grubu ve İstanbul sermayesi ile yakın ilişkisi yıllardır bilinen Aydın Doğan'ın Türkiye'nin yüz akı yerli otomobil projesine böyle açıktan saldırması şaşkınlık yarattı.

Bakan'dan karalama kampanyasına cevap

"VATAN SEVGİMİ TARTIŞAMAZSINIZ" DİYE AYDIN DOĞAN YERLİ OTOMOBİLE NEDEN SAVAŞ AÇTI?

"Benim vatan sevgimi kimse tartışamaz" diye gazete ilanları veren Aydın Doğan'ın gerçek yüzü bu haberle birlikte bir kez daha ortaya çıktı. Yerli otomobil projesini itibarsızlaştırarak başlamadan bitirmeye çalışan Doğan medyasının son kara propagandasında FETÖ medyasını da arkasına aldığı dikkatlerden kaçmadı.

YERLİ OTO VİTRİNDE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan yerli otomobile neden saldırdı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN