Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın çağrısı Demirtaş’ı gerdi

HDP Eş Genel başkanı , ’nın, “Cumhurbaşkanı ana muhalefet partilerini bir araya getirsin” çağrısına, "bizim çağrımız değildir” dedi.

Giriş Tarihi: 17.10.2015 07:36 Güncelleme Tarihi: 17.10.2015 08:35
Leyla Zana’nın çağrısı Demirtaş’ı gerdi
Daha önce "Kürt sorununu çözerse çözer" diyerek, başlatılan çözüm sürecine büyük destek veren Kürt siyasi hareketinin en önemli isimlerinden HDP Ağrı Milletvekili , yine çözümün adresi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı gösterdi.

'ÖFKE, ÖFKEYİ DOĞURACAK'

Ankara'daki terör katliamında ölenlerin yakınlarına taziye için İzmir'e giden Zana, "Sayın Cumhurbaşkanı, ana muhalefet partilerini bir araya getirsin. Ölen arkadaşların tek tek ismini bilmiyorum ama acılıyız, öfkeliyiz, yaslıyız ve gerçekten isyandayız. Ama Yunus Emre'nin sözü gibi; 'öfke baldan tatlıdır ama meyvesi acıdır.' Öfke öfkeyi doğuracak. Bu yas havası dayanışmaya dönsün. Benim gibi insanların kaderi bu. 40 yıldır hep cenaze topluyoruz ve taziye dileklerinde bulunuyoruz" şeklinde konuştu.

LEYLA ZANA'DAN ERDOĞAN'A BAŞKANLIK DESTEĞİ

KÜÇÜMSEDİ

HDP lideri ise Leyla Zana'nın çağrısına küçümseyen bir yorumda bulundu. Demirtaş, "Leyla ablanın içi uyanarak yaptığı bir çağrıdır. Kişisel bir çağrıdır. Bir anne olarak yapmıştır. Partimizin yaptığı bir çağrı değildir" dedi.

Leyla Zana'nın Cumhurbaşkanı Edoğan'a yönelik çağrısının, HDP içinde görüş ayrılığına yol açtığı ve iki farklı görüşün dillendirildiği ifade ediliyor. Partinin önemli bir bölümünün Demirtaş ile aynı cephede yer alarak Zana'yı eleştirdiği, bazı isimlerin ise Zana'ya destek verdiği ve "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rol üstlenmesinin toplumsal gerilimi yumuşatacağı" görüşünü savunduğu konuşuluyor. Partinin Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın ise Leyla Zana'ya öfkeli olduğu ifade ediliyor.

DEMİRTAŞ'IN İMDADINA FETÖ MEDYASI YETİŞTİ

Kendi kendini yalanladı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 40 dakika görüştü. Demirtaş görüşme sonrası hem Leyla Zana'nın Cumhurbaşkanı'na yaptığı çağrıyı reddetti hem de siyasi partilerin gerginliğin çözümü için bir araya gelmesi gerektiğini söyleyerek kendi kendini tekzip etti.

Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Leyla Zana’nın çağrısı Demirtaş’ı gerdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN