Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a tokat gibi

, kaleme aldığı “ seni şerefsiz ilan ediyorum” başlıklı yazısında ülkücülere Erdoğan'ı hedef göstermişti. Gazeteci Latif Erdoğan hakkında yazılan bu alçak yazıdan sonra A Haber binasının önünde saldırıya uğramıştı. Latif Erdoğan açtığı davayı kazandı ve Ahmet Hakan’ın köşesinde bugün tokat gibi bir metni yayınlandı

Giriş Tarihi: 18.10.2015 10:17 Güncelleme Tarihi: 18.10.2015 14:26
Ahmet Hakan'a tokat gibi tekzip

İŞTE LATİF ERDOĞAN'IN AHMET HAKAN'IN KÖŞESİNDE YAYINLATTIĞI O TEKZİP :


İNSANLARA HAKSIZ YERE, DÜZEYSİZ ŞEKİLDE SALDIRAN YAZIYA CEVABIMIZDIR :
Hürriyet Gazetesi'nin 15.05.2015 tarihli nüshasında 4. sayfasında yayımlanan tarafından kaleme alınan "cemaat kaset vaaz" başlıklı hakaret dolu yazı edep duygudsundan uzak, tamamen önyargılı art niyetli duygularla, gazetecilik kisvesi altında ve gazetecilik mesleğine etik değerlerini yok etme pahasına. sadece müvekkile saldırmak amacıyla yapılmış, düzeysiz ve seviye yoksunu bir yayındır.

Bilinçli kamuoyu müvekkil aleyhine yönlendirme ve dezenformasyon amacına hizmet eden, Müvekkilin ifadelerini kasıtlı olarak çarpıtılması sonucu oluşturulmuş yazı, basın özgürlüğünün yanlış ellerde nasıl haksız bir biçimde kullanılabildiğini açıkça gözler önüne sermiştir.


Tekzibe konu köşe yazısı içerisinde. Müvekkil hakkında kullanılmış, kelime ve ifadeler, aslında Ahmet Hakan'ın kapasitesini ve gazetecilik çapını ortaya çıkarmıştır. Ahmet Hakan'ın amacını gazetecilik değil kara çalma olduğunu yazısının üslubundaki basitlikten de açıkça anlaşılmıştır.


Müvekkil ile ilgili gerçek dışı ve karalayıcı nitelikte açıklamalarda bulunulması Müvekkilin haksız ithamlara maruz bırakılması yayını yapanların habercilik anlayışlarının ne kadar çarpık ve dillerinin ne kadar hayali senaryo üretmeye yatkın olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Körler-sağırlar mantığıyla gerçekleşririlen, danışıklı olarak insanlar ve kurumlar hakkında iftira üreten bu ve benzeri yazılara halkımızın itibar etmemesi, bu kişilerin ne hazin duruma düştüğünü ortaya koyması bakımından ibretlik bir durum yaratmaktadır.

LATİF ERDOĞAN'I HEDEF GÖSTERDİĞİNİ UNUTTUN MU AHMET HAKAN?

Sonuç olarak Ahmet Hakan yazısında son çirkin, düzeysiz, hakaret dolu ve bir gazeteciye asla yakışmayacak ifadeleri kullanmak suretiyle müvekkilime saldırmaktan çekinmemiş basın mesleğine etik değerlerini hiçe saymşıtır.


Müvekkilim hukuken sahip olduğu haklarını sonuna kadar takipçisi olacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.
Tekzibe konu sözde yayında yer alan, hakaret niteliğindeki seviye yoksunu ifadeleri kullanabilecek seviyeye alçalan, gazeteciliğin etik değerlerine yakışmayan söz konusu yazılı kaleme alan Ahmet Hakan'ı gazetecilik yapmaya ve saygıya davet ederiz.


Vekili Av. Fatih SAVAŞ

İKİYÜZLÜ HÜRRİYET

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Hakan'a tokat gibi tekzip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN