Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kirli ittifakın '40 bin' şifresi

Giriş Tarihi: 19.10.2015 08:10 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 08:12
Kirli ittifakın '40 bin' şifresi

Murat Sancak’a suikast girişimi ile Hürriyet ve Ahmet Hakan’a saldırılardaki karanlık bağlantıları iftiralarla kapatmaya çalışan Paralel Yapı-Doğan grubunun kirli ittifakı gözler önüne serildi.

Son dönemde medyayı hedef alan saldırılardaki ortak noktalar ortaya çıktı. Her iki saldırıdaki faillerin ortak noktaları ise dikkat çekiyor. Hem Murat Sancak'a hem de Ahmet Hakan'a yapılan saldırıda failler arasında eski özel harekatçıların olduğu tespit edildi. ES Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak'a gönderilen tehdit mektubunda, "Bu iş için 40 bin Euro ayırdım" ifadesi vurgulanırken, Ahmet Hakan da yaptığı açıklamada, kendisine saldıranların "40 bin TL aldığını" söyledi. İki olaydaki "40 bin" şifresi karanlık tezgahın önemli şifreleri arasında yer aldı.

Öte yandan Sancak'a suikast girişiminde faillere ulaşılmasını engellemek için üretilen yalanları emniyet içindeki Paralel Yapı uzantılarının servis ettiği tespit edilmişti. Hürriyet ve Ahmet Hakan'a saldırıların ardından da Paralel ve Doğan medyasınca gerçek faillerin ortaya çıkarılmasını engellemeye yönelik haberler dikkat çekti. Ahmet Hakan'a saldırıdan tutuklanan Ahmet Ş. ile şüpheliler arasındaki Uğur A'nın PKK sempatizanı olduğu, hatta Uğur A.'nın daha önce PKK kampına gittiği, teröristlerin giydiği kıyafetle fotoğraf çektirdiği, ağabeyi Seyhan A.'nın ise PKK üyeliğinden kaydının bulunduğu ortaya çıkmıştı. Bunları görmezden gelen Doğan grubunun organları ise Paralel örgütün iftiralarını gündemde tutmaya devam ediyor.

KARANLIK BAĞIN KRONOLOJİSİ

FETÖ-Doğan- HDP-PKK ittifakının kronoloji şöyle:

-2015: "ES Medya YKB Ethem Sancak'a Almanya'dan gönderilen mektupta, 'Paralel ile çok uğraşıyorsun, sana aile acısı yaşatacağız: Bu iş için 40 bin Euro ayırdım' denildi.

-20 Temmuz: 34 kişinin öldüğü Suruç saldırısında PKK-HDP izi ortaya çıkarıldı.

-23 Temmuz: Diyarbakır'daki mitinge bombayı PKK'nın koyduğu itirafı STAR'da yayınladı. l 24 Temmuz: HDP Eş Başkanlarının hedef gösterdiği STAR'a MLKP'ce bomba atıldı.

-20 Ağustos: Murat Sancak, suikast girişimine uğradı.Paralel ve Doğan medyası "adi bir olay" görüntüsü vermeye çalıştı l 1 Ekim: Ahmet Hakan, saldırıya uğradı. Doğan ve Paralel, milli medyayı hedef aldı.

-4 Ekim: Paralel ve Doğan medyası Sancak'a suikast girişimiyle ilgili iftiralara başladı.

-5-6-7 Ekim: Hürriyet yazarları "STAR'a saldırıyı sorgulamaya başladı.

-8 Ekim: Emre Uslu, Sancak'ın kumar borcu nedeniyle suikasta uğradığı iftirasını yaptı.

-10 Ekim: Ankara'da çifte bomba patladı. Saldırıda DAEŞ-PKK izleri çıktı.

-14 Ekim: Sancak'a saldırının şüphelileri gözaltına alındı. Saldırıyı FETÖ'nün örgütlediği ortaya çıktı.

-15 Ekim: Paralel Yapı yayın organı Meydan, Sancak'a saldırının kumar nedeniyle olduğunu, görüntülerin silindiğini ve Sancak'ın da arabada olmadığını iddia etti.

-17 Ekim: Bakırköy C. Başsavcılığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Meydan'ın iftiralarını yalanladı.

-18 Ekim: Hakan, kendisine saldıranların 40 biner liraya tutulduklarını açıkladı.

-Aynı gün, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, olayın arkasında Paralel olduğuna ilişkin delil olmadığını savundu ancak FETÖ'nün komplosu açığa çıkınca 'Her şey yalan ve iftira' demekle yetindi.

DÜĞMEYE BASILDI İTTİFAK OLUŞTU

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, kendisine yönelik suikast girişimindeki bağlantıların olayın arkasında Paralel Yapı ile Doğan medyası olduğunu gösterdiğini söyledi. Kirli ittifakın ortaya çıktığını vurgulayan Sancak, şöyle devam etti: "KCK operasyonlarını Çözüm Süreci'nden önce cemaatin polisleri, savcıları yapıyordu. Bu aşk nasıl doğdu? Birileri 'bir araya mı gelin' dedi. Taksim olayını hatırlayın. Hangi posterler yan yana. Çünkü orada amaç ülkeyi ele geçirmekti. Saldırı yapılırken 8 şehit vardı. Murat Sancak öldürülse ne olur? CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bu kadar insanın içi acırken Başbakan'a Sancak'ı sormuş, sağolsun. Ertuğrul Özkök'e, Ahmet Hakan'a da söylüyorum. Paralelinelinde kasetiniz varsa korkmayın. Kesinlikle şantaj yapılıyor. Birçok vekile de şantaj yapılıyor." Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli ittifakın '40 bin' şifresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN