Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'yü özetledi

, 'yü "İbadet, ticaret, ihanet" kelimeleriyle özetledi.

Giriş Tarihi: 22.10.2015 17:07 Güncelleme Tarihi: 22.10.2015 18:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'yü özetledi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HAK-İŞ Genel Kurulu'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

FETÖ'YÜ 3 KELİMEYLE ÖZETLEDİ

tarafından oluşturulan Paralel Yapı'ya yönelik sert eleştirilerde de bulunan Erdoğan, 'yü "tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet" sözleriyle özetledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN O KONUŞMASI

"Biz kendisine, bugün Allah için ne yaptın, bugün milletin için ne yaptın diye soranlardanız. Eğer bu saldırılar karşısında boyun eğersek, korkarsak, Allah korusun geri adım atarsak şu 40 yıllık emeğe haksızlık ederiz, onlara karşı çok büyük mahcubiyet yaşarız.

ERDOĞAN YILLAR SONRA İLK KEZ AÇIKLADI

TABANI İBADET, ORTASI TİCARET, TAVANI İHANET ÇETESİ


Biz elbette onların metotlarını, araçlarını, edep yoksunu dillerini kullanamayız. Onlar her gün yalan söyleyecek, biz her gün doğruyu savunacağız. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan paralel yapılara dayayacaklar. Bir takım medya kuruluşlarına, manşetlere, silahlı terör örgütlerine dayayacaklar. Biz sırtımızı önce hakka sonra halka dayayıp öyle yürüyeceğiz.

PARALEL YAPILARLA MÜCADELE

, yargı içinde paralel devlet yapılanması adı verilen terör örgütüyle ilişkili ne kadar kişi varsa, eninde sonunda mutlaka hesap vereceğine, hak ettiği cezaya çarptırılacağına vurgu yaparak, "Aynı durum, bu yapının, emniyet teşkilatımızda, diğer kamu kurumlarımızda, eğitimde, ekonomide, her alanda faaliyet gösteren mensupları için de geçerlidir" açıklamasına yer verdi.

17-25 ARALIK'TA GERÇEK YÜZLERİ ORTAYA ÇIKTI


Vicdanını herhangi bir vesayet odağının emrine veren hiç kimsenin, adalete hizmet edebilmesi mümkün olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs'ta Yassıada'da, 12 Eylül'de Mamak'ta yargılama yapanlarla, 28 Şubat'ta darbecilerin karşısında 'hazır ol'da duranlarla, 17-25 Aralık'ta gerçek yüzlerini ortaya koyanların hiçbir farkının olmadığını bildirdi ve devamında şu açıklamaları yaptı: "Hatta bu yapı, milletimizin kutsal değerlerini istismar etmesi sebebiyle, diğerlerinden çok daha sinsi, çok daha tehlikeli, çok daha tahripkrdır.

ERDOĞAN: "BUNU YAPAN ŞEREFSİZ VE ALÇAKTIR"

Bugüne kadar tüm darbecilerle, tüm vesayet odaklarıyla nasıl mücadele ettiysek, bu yapıyla da aynı şekilde ve aynı kararlılıkla mücadele ettik, etmeyi sürdürüyoruz. Türkiye'yi, her alanda bir kanser hücresi gibi saran bu yapıdan kurtarmakta kararlıyız.

Bu mücadeleyi sizlerle beraber verdik, sizlerle beraber, inşallah neticeye ulaştıracağız. Ama benim sizden beklentim şudur: Ne olur birliğinizi beraberliğinizi bozmayın, dayanışma halinde olun."

Konuşmasında terör sorununa da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin son yıllarda karşı karşıya kaldığı sorunların hepsinin de birbirleriyle ilişkili olduğuna dikkat çekti.

Gezi Olaylarının 17-25 Aralık darbe girişiminden bağımsız olmadığını, bölücü terörün yeniden kan dökmeye, can almaya başlamasının da, aynı şekilde, bu kurgunun dışında olmadığını aktardı.

ERDOĞAN'DAN HDP'NİN KARİKATÜRÜNE TEPKİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'yü özetledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN