Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selo, terörün kaymağını yiyor

Esnafa 'Hayatı durdurun' çağrısı yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı dinlemeyen kardeşi Süleyman Demirtaş para basıyor. Ne otel kapatıyor ne restoran...

Giriş Tarihi: 23.10.2015
Selo, terörün kaymağını yiyor
Terör eylemlerini siyasi ranta çevirmek için 'Hayatı durdurun' deyip, kepenk ve kontak kapatma çağrısı yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı dinlemeyen kardeşi Süleyman Demirtaş'ın ortağı olduğu Liv Suit Hotel'le adeta çatışmaların kaymağını yediği ortaya çıktı. Terör eylemleri nedeniyle 2 bin esnafın kepenk kapattığı, Dedeman'ın şehri terk ettiği, otel doluluklarının yüzde 10'lara düştüğü Diyarbakır'da Süleyman Demirtaş'ın oteli adeta para basıyor. Bölgedeki diğer işletmeler eylemlerden zarar görürken, Liv Suit Hotel Ön Büro Müdürü Kadri Varçin, hiçbir gün oteli kapatmadıklarını söyledi. Geceliği 250 TL olan otelde doluluk oranlarının yüzde 30'larda olduğunu belirten Varçin, "Şu anda otelimizde banka ve şirket temsilcileri ile ilaç mümessilleri konaklıyor. Sıkıntılı bir süreç geçirdik ancak hiçbir zaman oteli kapatmayı düşünmedik" dedi.
'SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN AÇIKLAMALARI DELİ SAÇMASIDIR!'

HERKES KAN AĞLIYOR
Diyarbakır'daki Liluz Otel'in sahibi olan aynı zamanda Doğu Güneydoğu Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Başkanlığı yapan Şah İsmail Bedirhanoğlu otellerinin doluluk oranlarının yüzde 90'lardan 15'lere kadar gerilediğini belirtti. Bedirhanoğlu, "Sokaklara kurulan barikat ve kazılan hendeklerden dolayı süren çatışmalar nedeniyle sokağa çıkma yasağı olmuştu. Bu iki günlük dönemde ne müşterilerimiz dışarı çıkabildi ne de yeni müşteri alabildik" diye konuştu. Diyarbakır Hilton Garden Inn Oteli Şube Müdürü Selda Çiçek bu yıl doluluk oranının yüzde 20'lere kadar gerilediğini belirtti. İldeki hendek ve barikatlardan dolayı personelin işe gelmekte zorlandığını anlatan Çiçek, o dönemde personeli de otelde konaklattıklarını aktardı. Park Vadi Otel Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Çevik de diğer oteller gibi doluluk oranlarının yüzde 80'lerden 20'lere gerilediğini belirtti.
İŞTE PKK TÜNELLERİ

2 BİN ESNAF KEPENK KAPATTI
Demirtaş'ın kardeşi otelini bir tek gün kapatmasa da bölge esnafı hemen her gün kepenk indiriyor. Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu, "Geçmiş yıllarda da birçok eylem yapıldı ancak bu kez PKK şehre indi. Şehir merkezinde çatışmalar yaşandı. Diyarbakır'da 65 bin esnafın yaklaşık 2 bini çatışmalı ortam nedeniyle iflas ederek kepenk kapattı" dedi. İldeki birçok işletmenin (yaklaşık 200) eylemlerden zarar gördüğünü ve tadilata başladığını anlatan Ebedinoğlu, hasarın hayli yüksek olduğunu söyledi.
ŞAMİL TAYYAR: "SELAHATTİN DEMİRTAŞ YÜZ KARASIDIR!"

CHEFFY'Sİ DE VAR
"Üryan geldik yine üryan gideriz" diyerek fakir edebiyatı yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Süleyman Demirtaş'ın ortağı olduğu otel Diyarbakır Kayapınar'da bulunuyor. 4 yıldızlı Liv Suit Hotel'in 64 odası var. Süleyman Demirtaş'ın şehirde lüks bir restoranı da bulunuyor. 'CHEFFY' isimli restoran 2013'te açılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selo, terörün kaymağını yiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN