Cumhuriyet ve 'dan özür diledi

Giriş Tarihi: 24.10.2015 12:49 Güncelleme Tarihi: 24.10.2015 14:54
Cumhuriyet ve Sözcü Erdoğan'dan özür diledi

gazetesinden Emin Çölaşan ve nden de Özgür Mumcu bugünkü köşelerinde daha önceki yazılarında Cumhurbaşkanı 'a hakaret ettikleri gerekçesiyle tekzip yayınladı.

Halk tarafından seçilmiş olan ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip hakkınd iftira ve ithamlara ara vermeden devem eden Cumhuriyet ve gazetesi özür dilemek zorunda kaldı. Sözcü gaztesinin tekzibi internet adreslerinde yayınlamamaları sosyal medyada tepki topladı.

SÖZCÜ YAZARI BEKİR COŞKUN'DAN ERDOĞAN VE SEÇMENE AĞIR HAKARET

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatının Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinde yayınlanan tekzipte şu ifadelere yer verildi;

BU İFTİRAFLARIN HEDEFİ...

Özellikle Müvekkilime karşı yürütülen kirli savaşta her yolu meşru sayan, yalan ve iftirada birbiri ile yarışan sözde gazetelerin bu iddiaları, yürüttükleri psikolojik savaşın bir parçasıdır.

Müvekkilimi yıpratmaya yönelik mezkûr asılsız, haksız ve gerçek dışı itham ve iddialar tamamen kasıtlı ve su-i maksatlıdır. Bu paylaşımlarla Müvekkilim toplumun kin ve nefret duygularına maruz bırakılmak istenmektedir.

Hukuk, basın ahlakı ve vicdanın olmadığı bu iftiranın hedefi herkesçe malumdur. Müvekkillerime karşı yayınlanan bu kin ve nefret yazısının arka planındaki kirli düşünceleri ve hesapları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

CUMHURİYET YİNE TEKZİP YAYINLADI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet ve Sözcü Erdoğan'dan özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN