Tuncay Opçin çözüldü!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün operasyon ekibinde bulunan ve kirli ilişkiler ağıyla algı yönetimi yapan tetikçi yazar Tuncay Opçin maddi sıkıntı yaşayınca bu kez isim vermeden Zaman'ın genel yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici ve Bugün'ün eski yayın yönetmeni Erhan Başyurt'u tehdit etti. Yurtdışına kaçan Opçin, Emre Uslu'nun yeniyon.tv sitesinde 'cemaatin' kendisine ve yurtdışına kaçan örgüt üyelerine destek sağlamadığını ve sattığını itiraf ederek "Yurtdışına giden arkadaşınızı, çalıştığı gazetenin yöneticileri bir kere bile aramaz. İhtiyacı olup olmadığını, geride bıraktıklarının durumunu hatırlamaz. Ne de olsa giden arkadaş “bizden”dir ve kuraldır: “Evin danası hiçbir zaman öküz olmaz.” diye dert yandı. Tuncay Opçin de bugün hakkında yakalama kararı çıkan Paralelcilerin listesine girdi.

Giriş Tarihi: 11.11.2015 14:00 Güncelleme Tarihi: 11.11.2015 22:03
Tuncay Opçin çözüldü!
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) cephesinden anlaşılan işler iyice karışık. Üst üste operasyona uğrayan ve panik hali yaşayan FETÖ üyelerinin yurtdışına kaçmayı başaran tetiçki isimleri bir bir ayaklanmaya başladı. FETÖ'nün operasyon ekibinde bulunan ve kirli ilişkiler ağıyla algı yönetimi yapan tetikçi yazarı Tuncay Opçin, yaptığı kirli işlerin hesabının sorulacağını fark ettiği için yurt dışına kaçmıştı. Ancak Opçin yurtdışı macerasında FETÖ'nün kendisini sattığını görmüş olacak ki, yine kendisi gibi kaçak olan Emre Uslu'nun yeniyon.tv sitesinde açtı ağzını yumdu gözünü.

BİLİCİ VE BAŞYURT'U TEHDİT ETTİ

FETÖ'nün kirli ilişkileriyle kumpasçı adamı olarak bilinen tetikçi kalem Tuncay Opçin, sitede yazdığı yazıda "biraz da çuvaldızı kendimize batırmanın zamanının geldiğini düşünüyorum." diyerek FETÖ'ye veryansın etti. Eskiden yurtdışına çıkan yazarların sigorta ve maaşının ödenmesi gibi bir basın geleneği olduğunu hatırlatarak yazısına başlayan Opçin, FETÖ'ye bağlı medyadaki usta-çırak ilişkisine dayanmayan ilişkileri insani çizgiden uzak olarak tanımladı. İsim vermeden Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdülhamit Bilici ve eski çalıştığı Bugün'ün genel yayın yönetmeni Erhan Başyurt'u hedef tahtasına koyarak tehdit eden Opçin "Yurtdışına giden arkadaşınızı, çalıştığı gazetenin yöneticileri bir kere bile aramaz. İhtiyacı olup olmadığını, geride bıraktıklarının durumunu hatırlamaz. Aktif yöneticiyse, bir müddet sonra eline kalem verip, "Gel kardeşim, şurada sana bir köşe açalım ya da bulunduğun ülkeden bize düzenli yazı gönder. Onları değerlendirelim" gibi bir formül üretmek akıllarına gelmez. Ne de olsa giden arkadaş "bizden"dir ve kuraldır: "Evin danası hiçbir zaman öküz olmaz." diyerek sözün tamamının deliye söyleneceğini ve şimdilik sustuğunu belirtti."İŞTEN ATARIM" TEHDİDİNE UĞRAMIŞ!

Yurtdışına kaçarak paçasını şimdilik kurtaran Tuncay Opçin FETÖ medyasının yöneticilerinin kendisine ve kendisi gibi yurtdışına kaçanlara sahip çıkmamasını şu sözlerle eleştirdi: "Herhangi bir durumda lazım olur düşüncesiyle, dosyasına görevlendirme yazısı koymayı düşünmez ve bunu lüks addeder. Ama attığı twitlerden dolayı rahatsız olursa, "Seni işten atarım" diye tehdit etmeyi, zaten zorda olan çalışanını gayrı insanı, gayrı medeni şekilde uyarmayı vazife bilir. Ne de olsa köylülük sosyolojik bir gerçekliktir ve Boğaz'da da okusanız, bu konu kısa zamanda çözülemez." Opçin'in bu ifadeleriyle Boğaziçi Üniversitesi mezunu Bilici ve Başyurt'u köylülükle suçladı.

FETÖ MEDYASINDA DEŞİFRE PANİĞİ

MEHMET BARANSU'YA DA SAHİP ÇIKMAMIŞLAR

Tetikçi ve kaçak yazar Tuncay Opçin yazısında bir de ilginç ayrıntıya yer verdi. Opçin, "Ramazan'da google uygulaması hangouts'dan Mehmet Baransu özelinde tutuklu gazeteciler için 24 saat canlı yayın yapmıştık. Bu yayına medya dünyasından geniş katılım oldu. Pek çok gazeteci, teklifi götürdüğümüz anda yayına katılmayı seve seve kabul etti ve bize içtenlikle yanıt yazdı. Ancak "bizim" diye sahiplendiğimiz medyadan iki üst düzey gazeteci, haber göndermemize, mesaj atmamıza rağmen ne programa katıldı, ne de bir cevap verme gereğini duydu." diye yazarak FETÖ medyasının Baransu'ya sahip çıkmadığını ve kaderine terk ettiğini yazdı.

FETÖ'NÜN DİNLEDİĞİ İSİMLER

TUNCAY OPÇİN HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Balyoz davasındaki usulsüzlük iddiaları ile ilgili gazeteci Tuncay Opçin hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Balyoz Davasındaki kumpas iddiaları ile ilgili soruşturmayı yürüten Savcı Gökalp Kökçü, gazeteci Tuncay Opçin hakkında Balyoz soruşturması kapsamında usulsüzlüklerle ilgili yakalama kararı çıkardı.

Gazeteci Mehmet Baransu'nun eski eşi E.K,'nın daha önce savcılıkta verdiği ifadede"'Baransu'ya Tuncay Opçin yayınlaması için belge ve para veriyordu. Opçin'le, görüştükten sonra önemli haberler yazıyordu" demişti.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuncay Opçin çözüldü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN