Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethullah Gülen Bahçeli'nin açıklamalarına cevap verdi

AK Parti’nin 1 Kasım seçim zaferinden sonra başta Gülen sempatizanları ve iş dünyası olmak üzere Gülen’in destekçilerinin önemli bir kısmı desteğini çekti. 1 Kasım seçimlerinden önce FETÖ’ye tam destek veren ve lideri de desteğini çekenler arasında. Bugünkü açıklamasında FETÖ’nün MHP’nin içişlerine karıştığını iddia eden ve Gülen tarafından Genel Başkan adayı belirlendiğini söyleyen Devlet Bahçeli’ye ’den jet yanıt geldi. Daha önce MHP’deki 10 Genel Başkan Yardımcısı hakkında çıkan seks kasetleri ile başlayan MHP-FETÖ kavgası yeniden gün yüzüne çıktı.

Giriş Tarihi: 1.12.2015 15:23 Güncelleme Tarihi: 1.12.2015 16:31
Fethullah Gülen Bahçeli'nin açıklamalarına cevap verdi
Genel Başkanı , Koray Aydın'la ilgili "Fethullah Gülen'in siyasi figürü, MHP'yi cemaatçilerin eline teslim etmek istiyorlar" açıklamasını yapmıştı.

Fethullah Gülen'in avukatı, Devlet Bahçeli'nin iddiaları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

MHP-FETÖ İTTİFAKI BOZULDU


Yapılan açıklamada "Gülen ya da Gülen adına hareket eden hiç kimse MHP'de ya da başka bir partide görevlendirme amacıyla hareket etmemiştir." ifadelerine yer verildi.

BAHÇELİ: O ADAY FETULLAH GÜLEN'İN FİGÜRÜ

Fethullah Gülen'in avukatından yapılan o açıklama;

"Sayın Devlet Bahçeli tarafından 1 Aralık 2015 tarihli grup toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, 'Genel Başkanlığa aday olan birisi, Gülen hareketinin MHP'de görevlendirme girişimidir' şeklinde bir değerlendirmede bulunulmuştur.

Bu iddia doğru olmayıp, MHP'nin kendi iç meselesi olan Genel Başkanlık adaylığı konusuyla müvekkilim Sayın Gülen'in doğrudan ya da dolaylı hiçbir ilgisi yoktur.

Sayın Gülen ya da Gülen adına hareket eden hiç kimse MHP'de ya da başka bir partide görevlendirme amacıyla hareket etmemiştir. Haksız ve mesnetsiz bu değerlendirmenin düzeltilmesini temenni ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen Bahçeli'nin açıklamalarına cevap verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN