Eren Erdem'in ihaneti!

RT isimli kanalda konuşan CHP'li Vekil Eren Erdem, iftirasını bir adım öne götürüp, "DAEŞ bu gazla Guta'da katliam yaptı" dedi. İftira dolu röportaj sonrası Erdem'e sosyal medyadan büyük tepki yağdı. Gözler ise bu hainlik karşısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ne yapacağına çevrildi.

Giriş Tarihi: 15.12.2015 10:32 Güncelleme Tarihi: 15.12.2015 12:12
Eren Erdem'in ihaneti!

CHP Milletvekili Eren Erdem, Rusya devlet televizyonuna röportaj verip ülkesi hakkında düşmanın bile aklına gelmeyecek iftiralarda bulundu. İlişkilerin oldukça gergin olduğu bir dönemde Rus televizyonuna konuşmaya çekinmeyen Erdem, 2013 yılında Şam'ın doğusunda bulunan Guta'da yaklaşık 1800 kişinin hayatını kaybettiği Guta katliamında kullanılan Sarin gazının da Türkiye'den gittiğini iddia ederek altı boş, delilsiz ve tahminlere dayanan, Türkiye'yi karalamaya yönelik bilgiler verdi.

RUSYA'YA HİZMET EDEN ERDEM'E SERT TEPKİ

ERDEM MECLİSTE DE KONUŞTU

Meclis konuşmalarında da bu iddiasını sıklıkla dile getiren Erdem, röportajında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2013 yılında konuya ilişkin iddianame hazırladığını, ancak davanın bir haftada kapatıldığını belirtti. Röportajında Türkiye'nin Sarin gazını 2013 yılında DAEŞ'e sattığını iddia etti.

Türk mü düşman mı?

CHP Milletvekili Eren Erdem'in Rus TV'sinde verdiği röportajda öne sürdüğü DAEŞ militanlarına gaz satımı iddiası büyük tepki doğurdu.

HEM HAİN HEM YALANCI
GÖZLER CHP'DE

Rus devlet televizyonuna röportaj verip kendi ülkesine iftira atan milletvekili Eren Erdem'e tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medyada Erdem'e 'vatan haini' diyen on binlerce hesap CHP yönetimine çağrıda bulundu. Erdem ise bu tepkilere özür dilemek yerine hükümeti suçlayarak yanıt verdi. CHP yönetiminin Milletvekili Erdem hakkında ne gibi bir uygulama yapacağı merak konusu oldu.

AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ'NDEN TEPKİ

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da Twitter hesabından Eren Erdem'in tavrı hakkında Kemal Kılıçdaroğlu'nu göreve çağırdı. Turan; "Chp Mv'nin Rus TVsinde ülkemize iftira alçaklığına @kilicdarogluk'nın el atması talebi siyasi değil vicdani ve milli bir taleptir.Bekliyorz! Çareyi yurtdışındaki dostlarına sığınmakta bulan paralelin tavrı anlaşılır ancak Atatürk'ün partisinde bunu yapanlara tabanları dur demeli!" dedi.

"İşi bitti, bu alçaklığının bedelini ödeyecek"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eren Erdem'in ihaneti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN