na hakaretten 2 yıl 10 ay

Giriş Tarihi: 31.12.2015 15:46 Güncelleme Tarihi: 31.12.2015 15:51
Cumhurbaşkanına hakaretten 2 yıl 10 ay hapis cezası

'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan eski milletvekili , "Cumhurbaşkanına hakaret” ve “tehdit” suçlarından 2 yıl 10,5 ay hapisle cezalandırıldı.

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık ve avukatı Muzaffer Değirmenci ile müşteki 'ın avukatı Ferah Yıldız katıldı.

Duruşmada taraflara son sözleri soruldu. Avukat Ferah Yıldız, sanığın cezalandırılmasını talep etti. Sanığın avukatı Muzaffer Değirmenci ise müvekkilinin attığı tweetlerde cumhurbaşkanın isminin geçmediğini öne sürerek, müvekkilinin beraatini istedi.

CEZASI ERTELENMEDİ

Davayı karara bağlayan mahkeme, suçun işleniş biçimine göre sanık İşbaşaran'ı, "Cumhurbaşkanına alenen hakaret etmek" suçundan 1 yıl 10 ay 15 gün, "tehdit" suçundan ise 1 yıl olmak üzere toplam 2 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, İşbaşaran'a verdiği bu cezayı, sanığın geçmişi, yargılama sürecindeki ve dosya kapsamındaki davranışları, kişilik özelliklerini göz önünde bulundurarak yeniden suç işlemeyeceği hususunda olumlu kanaat oluşmadığı gerekçesiyle erteleme ve cezadan indirim yapma yoluna gitmedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanına hakaretten 2 yıl 10 ay hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN