Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK’nın hain tuzaklarına karşı yeni sistem

Giriş Tarihi: 10.1.2016 00:42
PKK’nın hain tuzaklarına karşı yeni sistem

PKK terör örgütü ile mücadelede polis ve askerin gücüne güç katacak bir sistem geliştirildi.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde geliştirilen sistemde, PKK'lılar tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcılar elektromanyetik dalgalar vasıtasıyla yarım metre uzaktan imha edilebilecek. Güvenlik güçleri PKK'lı teröristlerin yerleştirdikleri patlayıcıları, artık daha güvenli bir şekilde imha edecek. Ölüm tuzakları elektromanyetik dalgalar vasıtasıyla patlatılacak.

PKK'NIN HAİN TUZAKLARINA KARŞI YENİ SİSTEM

PKK'lı teröristler yerleştirdikleri sinsi tuzaklarla güvenlik güçlerimizi şehit ediyor. Tuzakladıkları patlayıcıları uzun kablo yardımlarıyla infilak ettiren PKK'lıların bu planlarını alt üst edecek bir sistem geliştirildi.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde görevli fizik bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Lütfi Öksüz ekibiyle birlikte bir sistem hazırladı. Geliştirilen sistemle PKK'lıların yerleştirdikleri el yapımı patlayıcılar elektromanyetik dalgalar vasıtasıyla yarım metre uzaktan imha edilebilecek.

Profesör Doktor Lütfi Öksüz, geliştirdikleri sistemin nasıl çalıştığına dair ayrıntı da verdi. Prof. Dr. Öksüz, gerekli desteklerin verilmesi halinde sistemlerini daha da geliştirebileceklerini belirtti. Sistemin uzunluğunu yarım metreden 25 metreye çıkarabileceklerini söyledi.

PKK'nın hain tuzaklarına karşı yeni sistem

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK’nın hain tuzaklarına karşı yeni sistem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN