Abant'ta terör toplantısı!

’nün sivil ayağı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın 34’üncüsünü düzenlediği Abant Platformu “terör” toplantısına döndü. Türkiye aleyhine söylem ve eylemleriyle bilinen tüm grupların katıldığı toplantıda ve ’liler ön safta yer aldı.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 10:23 Güncelleme Tarihi: 1.2.2016 14:09
Abant'ta terör toplantısı!
HDP'Lİ VEKİL TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETTİ!
Cumhuriyet ve Zaman gazetesi yazarlarının da konuşmacı olarak yer aldığı toplantıya katılan ve 'lılar ile birlikte fotoğrafları basına yansıyan 'li vekil Hüda Kaya, 'ye yönelik operasyonları eleştirerek "Buna sessiz kalınırsa akan kan Batıya da sıçrar. Batıda da kan akacağını görmemiz gerek" dedi.

FETÖ'nün yayın organlarında yazanlar, ihanet bildirisine imza atan akademisyenler ile onlara arka çıkanlar, HDP'li ve CHP'lilerin bir araya geldiği toplantının açılışını CHP Parti Meclisi üyesi İştar Gözaydın yaptı. Toplantıda Cumhuriyet Gazetesi, CHP, HDP ve PKK ittifakının resmi de ortaya çıktı.

FETÖ TOPLANTISINDA PKK PROPAGANDASI

DEVLETE KARŞI AĞIZ BİRLİĞİ!

Paralel yapılanmanın Abant toplantısından terör örgütü PKK'yı öven devlet aleyhine akıl almaz saçmalıklarla dolu sözde değerlendirme metni yayınlandı. Metinde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla düzenlenen operasyonlar da eleştirildi. Terör örgütü aleyhinde tek bir kelime olmaması da dikkat çekti.

CEMAAT TOPLANTISINDAN ÇIKAN SONUÇ: KATİL DEVLET

KİMLER KATILDI?

Cumhuriyet ve Zaman Gazetesi yazarlarının da konuşmacı olduğu toplantıya Nuray Mert, Aydın Engin, Mehmet Altan, Şahin Alpay, Ahmet İnsel, Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, akademisyen Baskın Oran, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdülhamit Bilici, Zaman Gazetesi yazarı Ali Bulaç, Mümtazer Türköne, Murat Belge, Eser Karakaş, Ümit Kardaş, Nazlı Ilıcak, Niyazi Öktem, Cafer Solgun, Ferhat Kentel, İbrahim Cerrah, Levent Köker, Ufuk Uras, DEP eski Başkanı Yaşar Kaya, CHP'li Binnaz Toprak, HDP'li vekillerden Hüda Kaya ve İmam Taşçıer'in de aralarında yer aldığı 120 kişi katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abant'ta terör toplantısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN