Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu’nun Rusya çarkı

Daha önce sınırlarımızı ihlal ettiği için düşürülen Rus uçağı ile ilgili hükümeti sert bir dille eleştiren CHP lideri, bu kez çark ederek, “İhlali asla doğru bulmuyoruz. Eğer angajman kurallarına uyulmuyorsa, bunun gereğinin yapılması da bizim beklentimizdir” dedi.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 07:54 Güncelleme Tarihi: 1.2.2016 11:46
Kılıçdaroğlu’nun Rusya çarkı
24 KASIM NİYE DÜŞÜRDÜNÜZ? 31 OCAK NİYE DÜŞÜRMEDİNİZ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye'deki tavrıyla yine şaşırttı. Türkiye'nin sınırını ihlal eden Rus uçağını düşürmesiyle ilgili, "Bu tabloyu kim yarattı; bizi Orta Doğu bataklığına kim sürükledi" diyerek, bunu yanlış bulan Kılıçdaroğlu, önceki gün sınır ihlali yapan Rus uçağına ilişkin, "Angajmanın gereğinin yapılması bizim beklentimizdir" diye destek verdi.

KILIÇDAROĞLU'NA SUÇ DUYURUSU

BATAKLIK DEDİ KIZDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki günlük ziyaret için gittiği Almanya'nın Essen kentinde önceki gün Türkiye sınırını ihlal eden Rus uçağıyla ilgili konuştu. 24 Kasım'da Türkiye'nin sınır ihlali nedeniyle 10 kez uyardıktan sonra düşürdüğü uçakla ilgili en sert tepkiyi veren isimlerden olan Kılıçdaroğlu, uçak düşürmenin Türkiye'yi Orta Doğu bataklığına sürüklediğini söylemişti. Basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin angajman kurallarını yerine getirmesinden duyduğu rahatsızlığı, "Suriye'de geldiğimiz nokta herkesin kazandığı Türkiye'nin kaybettiği noktadır. Plansız programsız, dünya dengelerini okumadan, ben her şeyi yaparım, dünyanın merkezindeki adamım diye yola çıkarsanız, Orta Doğu'nun şamar oğlanı olursunuz, sizi kapıda bekletirler. Sınırımızı ihlal ettiği diye Rusya'nın uçağını düşürdük. Peki bu tabloyu kim yarattı. Türkiye'yi Orta Doğu bataklığına sürükleyen kim?" sözleriyle vermişti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN RUS UÇAĞI ÇELİŞKİSİ!

ANGAJMAN DEDİ KIZDI


Önceki gün Türkiye sınırını ihlal eden Rus uçağına ilişkin ise Almanya'da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez uçağın neden düşürülmediğini sorguladı. Kılıçdaroğlu, Essen kentinde kaldığı Sheraton Hotel'de, Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir ile kahvaltıda bir araya geldikten sonra basın mensupları ile bir sohbet toplantısı yaptı. Sözü ihlal yapan Rus uçağına getiren Kılıçdaroğlu, "Avrupa Birliği'nin de Türkiye'nin de diğer dünya ülkelerin de Suriye'ye katkı vermesi gerekiyor. Türkiye Suriye ile ilgili yeni angajman kurallarını belirlemiştir ve bunu bütün dünyaya ilan etmiştir. Dolayısıyla bizim angajman kurallarımız bellidir. Kendi ülkemizin sınırlarının bir başka ülkenin savaş uçağı tarafından ihlal edilmesini asla doğru bulmuyoruz. Eğer angajman kurallarına uyulmuyorsa ve bunun da gereğinin yapılması bizim beklentimizdir" dedi.AB'NİN MÜLTECİLERE DUYARSIZLIĞINI ELEŞTİRDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Suriyeli mülteciler konusunda da fikir değişikliğine gitti. Daha önce "iktidara gelirsek Suriyeli mültecileri ülkelerine göndereceğiz" diyen Kılıçdaroğlu dün, "Türkiye Cumhuriyeti mülteciler konusunda elinden gelen tüm çabayı göstermiştir" dedi. Milyonlarca Suriyelinin aylardır Türkiye'de barındığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği'nin (AB) hem Suriye hem de sığınmacılar konuda uzun zaman tümüyle sessiz kaldığını söyledi. Kılıçdaroğlu, "AB ülkeleri tarafından Türkiye'ye para verilip, Türkiye'nin sığınmacılardan oluşan bir toplama kampına dönüştürülmek istenmesini doğu bulmadıklarını" kaydetti.

UYARILDI DÜŞÜRÜLDÜ

24 Kasım'da Türk hava sahasını defalarca ihlal eden ve uyarılara aldırış etmeyen Rus savaş uçağı, vurularak düşürülmüştü.

Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu’nun Rusya çarkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN