Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yanardöner Kılıçdaroğlu

Genel Başkanı 'nun, terörle mücadele, sınır ihlali yapan Rus uçakları ve İHL'ler gibi konulardaki farklı açıklama ve uygulamaları "riyakarlık" olarak değerlendirildi.

Giriş Tarihi: 6.2.2016 06:17 Güncelleme Tarihi: 6.2.2016 06:26
Yanardöner Kılıçdaroğlu
Hendekçi teröristlere "Arkadaş" diyen Genel Başkan 'nun şehit cenazelerinde boy göstermesi ikiyüzlülük olarak yorumlandı.

Partisinin milletvekilleri de liderlerinden geri kalmıyor. Ataşehir'deki Buzgate skandalıyla Meclise giren , Genel Başkan Yardımcısı ile birlikte bir süre önce PKK'lı teröristin cenazesinde gözyaşı dökerken, Tanrıkulu'nun da aralarında bulunduğu heyeti hazırladıkları Güneydoğu raporunda "devletin katliam yaptığı" vurgulandı.

Kılıçdaroğlu, Diyarbakır ziyaretinde, hendekçi teröristler için "Barikatları kuran arkadaşlar" ifadesinden sonra, son zamanlarda şehit cenazelerinde ön saflarda yer tuttu.RUS UÇAĞI ÇARKI

Sınırlarımızı ihlal eden Rus uçağının vurulması konusunda, "kaygılıyım" diyen Kılıçdaroğlu, son ihlalde ise "Sınırlarımız ihlal ediliyorsa gereği yapılmalıydı" dedi. Süleyman Şah Türbesi'nin yeri değiştirilmede de farklı açıklamalar yapan seçim mitinglerinde " İmam Hatip okullarını kuran zaten CHP" dedi. Ancak seçim beyannamesine İHL'lerin orta kısmını by-pass edecek düzenlemelere yer verdi.

DERSİM HANDİKAPI

Kılıçdaroğlu Dersim olayları konusunda "Dersim'i tarihçiler incelemeli" dedi. Ertesi gün Başbakan Tayyip Erdoğan'ın özrünün yeterli olmadığını Cumhurbaşkanı'nın özür dilemesi gerektiğini söyledi. Daha sonra Dersim'de isyan olduğu ve dönemin şartları içinde değerlendirilmesi gerektiğini açıkladı. Bir süre sonra özür dilemenin kin ve nefret tohumu ekmekle eş anlamlı olduğunu ifade etti.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanardöner Kılıçdaroğlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN